پخش خودکار بعدی

مفهوم میزبانی وب چیست؟ تنظیمات دامنه و DNS تفاوت بین هاست های مختلف

مینا منفرد مینا منفرد

همانطور که در پست های قبلی اشاره شد مفهوم هاست یا میزبانی وب به فضایی اتلاق می شود که تمامی اطلاعات وب سایت در آن ذخیره سازی شده و در فضای اینترنت قرار داده می شوند.


در این پست قصد داریم مفهوم DNS را به شما عزیزان معرفی کنیم و دقیقا چه کاری انجام می دهد:


DNS چیست؟


همانطور که می دانید یک وب سایت بر روی هاست قرار می گیرد. فرقی ندارد که این هاست ایرانی باشد یا خارج از کشور باشد. از طرفی به بیان ساده DNS یک کتابخانه از تمام آدرس های موجود در فضای اینترنت است.


زمانی که شما یک ادرس اینترنتی را در گوگل وارد می کنید در واقع یک درخواست به DNS ارسال می کنید. DNS ادرس را پیدا کرده آنرا برای IP سیستم شما ترجمه می کند و وب سایت مورد نظر را به شما نمایش خواهد داد.


انواع هاست ایران


  • هاست اشتراکی: shared hosting به میزبانی وبی گفته می شود که تمامی اطلاعات آن بصورت مشترک بین چند فرد تقسیم می شود. این هاست برای افرادی که امنیت برایشان بسیار مهم است مناسب نیست.
  • هاست سرور مجازی: میزبانی وبی اختصاصی که به کمک برنامه ها مجازی سازی به چند سرور مجازی تقسیم شده باشد به اصطلاح VPS می گویند.
  • هاست اختصاصی: dedicated server به هاستی گفته می شود که تمام منابع سخت افزاری و نرم افزاری آن تنها و تنها به یک نفر تخصیص داده می شود.
  • هاست وردپرس: هاست وردپرس مخصوص وب سایت های وردپرسی تعبیه شده است و بصورت پیش فرض وردپرس بر روی آنها نصب می باشد. همچنین برخی از افزونه های مورد نیاز wordpress نیز بر روی آن قرار دارد.
تاریخ انتشار 28 / 01 / 1398
دسته‌بندی آموزشی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.