پخش خودکار بعدی

پیکر شهید بطش به زادگاهش در غزه بازگشت

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
188

پیکر شهید بطش به زادگاهش در غزه بازگشت


پیکر شهید "فادی بطش" دانشمند فلسطینی عصر پنجشنبه از کوالالامپور ـ پایتخت مالزی ـ به زادگاهش در نوار غزه بازگشت تا در شهرک جبالیا به خاک سپرده شود.


صدها نفر از ساکنان غزه و در راس آنها خانواده شهید بطش و رهبران گروه‌های فلسطینی با تجمع در مقابل گذرگاه رفح از مقاومت فلسطین خواستند که انتقام خون شهید بطش را بگیرد.


جنبش مقاومت اسلامی "حماس" کمیته‌ای برای نظارت بر مراسم تشییع پیکر شهید بطش تشکیل داده است و خلیل حیه عضو دفتر سیاسی حماس در مراسم تشییع سخنرانی کرد.


 خلیل حیه تاکید کرد: اسرائیل مسؤول ترور این دانشمند است و ما به دشمن و قاتلان این شهید می‌گوییم که از مجازات طفره نخواهند رفت.


هانی الثوابته، سخنگوی نیروهای ملی فلسطین نیز گفت، ما راه شهید را ادامه می‌دهیم و باید در برابر جرایم صهیونیستی بایستیم.


پیکر این شهید از گذرگاه رفح به شمال غزه انتقال داده شد و در نهایت امروز (جمعه) در شهرک جبالیا به خاک سپرده خواهد شد. همسر و فرزندانش نیز او را همراهی می‌کردند.


قرار است نماز میت بر پیکر شهید بطش در مسجد "العمری" در ساعت 11 صبح قرائت شود و سپس پیکر وی به اردوگاه العوده انتقال داده شود و بار دیگر پس از نماز جمعه که اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس خطبه آن را خواهد خواند، بر پیکر این شهید نماز خوانده شود. پس از نماز عصر جمعه نیز مراسم ترحیم این شهید در مسجد العمری شهرک جبالیا برقرار خواهد بود.


این دانشمند فلسطینی روز شنبه گذشته در مسیر حرکت از منزلش به سمت مسجد در یکی از محله‌های کوالالامپور ترور شد و خانواده وی سازمان جاسوسی موساد را به دست داشتن در این جنایت متهم کردند.

تاریخ انتشار 07 / 02 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.