میکسر هوشمند سوخت خودرو دوگانه سوز

نوبل کالا
منتشر شده در 05 اردیبهشت 1398

09162398640 شماره تماس


برای دوگانه سوز شدن خودروها چه در تبدیل کارگاهی و چه در تبدیل کارخانه‌ای جز در سیستم‌های سکونشیال جهت تزریق گاز به خودرو از قطعه‌ای به نام میکسر استفاده می‌شود. درخودروهای بنزین‌سوز مجاری ورودی هوا (منیفولد ورودی) به‌گونه‌ای طراحی شده است که نسبت چهارده به یک (هوا به بنزین) برای احتراق هرچه بهتر وکامل‌تر در موتور حتی‌الامکان به‌طوردقیق رعایت شود. این نسبت برای سوخت CNGهفت به یک می‌باشد. لذا کارخانه‌های سازنده‌ی سیستم‌های دوگانه سوز با مشکل همخوانی نداشتن این دو نسبت درخودروها مواجه هستند و جهت رفع این مشکل منیفولد ورودی هوا را به‌وسیله‌ی میکسر تنگ کرده وبه نسبت نه به یک می‌رسانند تاخودروها بتوانند هم درحالت بنزین و هم درحالت گاز قادر به کارکردن باشند ولی متاسفانه این راهکار خود مشکلات دیگری به‌شرح زیر را به‌دنبال داشته است:


از طرفی نسبت چهارده به یک جهت سوختن بنزین به نه به یک تقلیل داده شده است که این تفاوت باعث بالا رفتن مصرف بنزین(از یک الی پنج لیتردر هر100 کیلومترپیمایش بسته به نوع خودرو) و افت توان اولیه خودرو می‌شود و از سویی دیگر این مشکل فوق میکسری مورد نیاز می‌باشد که درحالت استفاده از بنزین به‌صورت اتوماتیک نسبت چهارده به یک و درحالت استفاده از گاز نسبت هفت به یک را محقق سازد. چنین میکسری که عنوان میکسر هوشمند (INTELLIGENT MIXER) به آن داده‌ایم در این شرکت طراحی و ساخته شد که عملا کلیه‌ی مشکلات فوق به‌وسیله‌ی آن کار باعث افزایش آلایندگی‌های خروجی اگزوز می‌شود.


از طرف دیگر نسبت هفت به یک برای سوخت CNG رعایت نشده است که باعث افت توان اولیه کاهش پیمایش و همچنین به‌دلیل سوختن ناقص سوخت CNG بالارفتن آلایندگی‌های خودرودر حالت گازسوز می‌شود.


جهت از بین بردن مرتفع می‌گردد.

دیدگاه کاربران