پخش خودکار بعدی

دلیل لغو اکران فیلم رحمان 1400 چه بود

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
188

این حواشی از چگونگی انتخاب هفت فیلم برای اکران به دلیل تفاوت سلیقه‌ها آغاز سپس با تاخیر در شروع اکران همراه و پس از گذر از اتفاقاتی چون سانسور فیلم‌ها و همچنین تعداد متفاوت سالن‌های هر فیلم در تازه‌ترین نمونه به توقف اکران یک فیلم ختم شد آن هم پرفروش‌ترین فیلم روی پرده رحمان 1400.


شنبه 24 فروردین انتشار خبری مبنی بر توقف اکران رحمان 1400 به کارگردانی منوچهر هادی به دلیل نمایش نسخه‌ای غیر از نسخه تایید شده معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی فضای سینمای ایران را در برگرفت. اتفاقی که حواشی این فیلم را به نهایت رساند. در واقع این تصمیم به دلیل نقض ماده 18 آیین‌نامه نظارت بر نمایش فیلم که مصوب هیئت وزیران است گرفته شد که براساس آن هیچ فرد یا نهادی نمی‌تواند در نسخه‌ای که معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی تایید کرده است دست ببرد و آن را اضافه یا کوتاه کند.


رحمان 1400 چه مسیری را برای اکران طی کرد؟


رحمان 1400 تازه‌ترین ساخته منوچهر هادی در حوزه سینما به شمار می‌آید کارگردانی که در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی هم مانند سینما بسیار پرکار است. از همان روزهای نخست که اخبار ساخت این فیلم دهان به دهان چرخید عنوان یک فیلم پربحث بر رحمان 1400 گذاشته شد و دلیل آن هم جدای از مضمون کمدی سیاسی و اجتماعی آن حضور بازیگرانی چون مهران مدیری و محمدرضا گلزار در کنار هم بود.


حواشی این فیلم به همین جا ختم نشد و یک بام و دو هوای سازندگان فیلم برای حضور در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر هم بار دیگر این فیلم را به کانون توجهات بازگرداند که البته تصمیم سازندگان به حضور نداشتن در جشنواره منتهی شد. پس از جشنواره نوبت به اکران نوروزی رسید و نام این فیلم هم به عنوان گزینه‌های احتمالی به میان آمد در نهایت هم قرعه به نام تازه‌ترین ساخته هادی افتاد و نمایش رحمان 1400 از 25 اسفند در سینماهای سراسر کشور به سرگروهی سینما ایران آغاز شد.


فیلم هادی به دلیل ترکیب بازیگران و همچنین مضمون کمدی که داشت خیلی زود توانست صدر گیشه را از آن خود کرده و نام خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران نوروزی امسال مطرح کند.


این فیلم در یک ماهی از اکرانش سپری شده در 145 سالن به نمایش درآمده است و توانسته به فروش 22 میلیارد و 323 میلیون تومانی دست پیدا کند و عنوان پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین فیلم سال 98 را داشته باشد. حال پس از گذشت یک ماه با عنوان نمایش نسخه غیرقانونی اکران این فیلم متوقف شده است که به بررسی زوایای مختلف آن می‌پردازیم.

تاریخ انتشار 25 / 01 / 1398
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.