پخش خودکار بعدی

مدل هایپرلوپ به سرعت 467 کیلومتر بر ساعت رسید!

دنیای فناوری دنیای فناوری
65

در سومین مسابقه سالانه هایپرلوپ اسپیس‌ایکس که در مقر این شرکت انجام شد، تیم دانشجویی وار از دانشگاه مونیخ با رسیدن به سرعت 467 کیلومتر بر ساعت به عنوان نخست دست یافت.


سال گذشته بود که تیم دانشجویی وار (WARR) از دانشگاه فنی مونیخ برنده مسابقات هایپرلوپ اسپیس‌ایکس شد. در این رقابت تیم WARR موفق شد تا پاد هایپرلوپ خود را به بیشینه سرعت 320 کیلومتر بر ساعت برساند. امسال نیز مسابقه هایپرلوپ اسپیس‌ایکس با شرکت‌ تیم‌های مختلفی در کالیفرنیا به پایان رسید و بار دیگر تیم WARR موفق شد با دستیابی به بیشینه سرعت 467 کیلومتر بر ساعت، به عنوان نخست دست یابد.سرپرست تیم وار پس از موفقیت مجدد در این مسابقه گفت: ما هیجان‌زده هستیم اعلام کنیم که تیم ما یعنی وار هایپرلوپ، برنده مسابقات قهرمانی 2016 پاد هایپرلوپ اسپیس‌ایکس شد. ما موفق شدیم تقریبا 50 درصد سریع‌تر از سال گذشته عمل کنیم و به سرعت نهایی 467 کیلومتر بر ساعت (290 مایل بر ساعت) رسیدیم! ما می‌خواهیم صادقانه از همه حامیان خود تشکر کنیم.این سومین رقابت هایپرلوپ پاد برای تولید نمونه‌های عملی از سیستم حمل‌ونقل فوق سریع اسپیس‌ایکس بود و تیم WARR در تمام این مسابقات، عنوان قهرمانی را به دست آورد. در سال 2017، تیم وار با مدلی از هایپرلوپ خود شرکت کرد که در نهایت به بیشینه سرعت 93 کیلومتر بر ساعت دست یافت. دیگر فینالیست‌ها شامل تیم دانشگاه دلفت از هلند با سرعت 141 کیلومتر بر ساعت، و EPFLoop از سوئیس با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت بود. این مسابقات با حضور 20 تیم دانشجویی و دانشجویانی از 40 کشور جهان در مقر اسپیس‌ایکس در کالیفرنیا برگزار شد.در این دوره از مسابقات هایپرلوپ، الزامات رقابت نیز افزایش یافت؛ همانند دو دوره قبلی تیم‌ها اجازه داشتند که نمونه خود را با تقویت پیشرانه ساخت اسپیس‌ایکس بسازند، اما باید تمام مسیر را به طور خودکار به سمت جلو حرکت کند. همچنین رقابت ثانویه‌ای وجود داشت که در آن نمونه‌های ساخته‌شده باید هم‌ترازی خود را هنگام حرکت روی مسیر، به مدت زمان طولانی حفظ کنند. علاوه بر این هر کدام از هایپرلوپ‌های تیم‌ها مجبور بودند که آزمایش‌ها و بازرسی‌های زیادی برای اطمینان از ایمنی، به خصوص در لوله‌های خلاء بگذرانند. 


هایپرلوپ نوع جدیدی از سیستم حمل‌ونقل فوق‌ سریع است که در سال 2013 توسط ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا موتورز و اسپیس‌ایکس مطرح شد. از آن زمان تاکنون، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه توسعه هایپرلوپ به وجود آمد، اما هنوز راه زیادی تا دستیابی به سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت باقی مانده است.

تاریخ انتشار 03 / 05 / 1397
دسته‌بندی تکنولوژی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.