پخش خودکار بعدی

چرا ورزش می کنید اما لاغر نمی شوید؟

مهرگان مهرگان
245

ممکن است جزو افرادی باشید که هر هفته یا – چند بار در هفته به سالن ورزشی می روند به کلاس های گوناگون می روید, وزنه می زنید, و خلاصه حسابی عرق خودتان را در می آورید اما هر بار که به روی ترازو می روید, می بینید که وزنتان همان مقداری است که بود


مشکل در کجاست؟ آیا ورزش کردن شیوه‌‌ای مطمئن برای کاهش وزن اضافی نیست؟


در واقع مشکل این است که شما در ورزش کردنتان همان اشتباهاتی را مرتکب می‌شوید که بسیاری دیگر نیز مرتکب می‌شوند.


برای اینکه وزن‌تان را کم کنید باید با ورزش کردن کالری بیشتری نسبت به کالری که با خوردن غذاها دریافت می‌کنید، بسوزانید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند، اگر به سالن ورزشی بروند و صرفا با ماشین‌های وزنه‌زنی کار کنند، وزن‌شان کم خواهد شد، در حالی که اینگونه نیست؛ یا اگر هنگام ورزش کردن حسابی عرق کرده باشند، تصور می‌کنند که میزان زیادی کالری سوزانده‌اند. در حالی‌که وزنی که با عرق کردن از دست می‌دهید، صرفا مربوط به آب می‌شود و همه آن با خوردن مایعات جایگزین می‌شود.


یک مشکل دیگر این است که افراد نمی‌دانند چگونه از ماشین‌های ورزشی استفاده کنند و برنامه ورزشی‌شان را درست طراحی و اجرا نمی‌کنند؛ بنابراین با وجود تقلای جسمی زیادی که انجام می‌دهند، چندان نتیجه نمی‌گیرند.


در زیر به 9 اشتباه رایج در ورزش کردن در سالن‌های ورزشی می‌پردازیم:


معاشرت کردن بیش از حد به‌جای ورزش کردن به قدر کافی:


بسیاری از افراد هنگامی که به سالن ورزشی می‌روند، آنقدر به صحبت کردن با دوستان‌‌شان مشغول می‌شوند که یادشان می‌رود برای ورزش کردن به آنجا آمده‌اند و مدت زمان زیادی را تلف می‌کنند، بنابراین در سالن ورزشی بر انجام دادن تمرین‌هایتان متمرکز شوید و گپ زدن را به زمان استراحت پس از ورزش واگذارید.

تاریخ انتشار 30 / 08 / 1397
دسته‌بندی سلامت
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.