پخش خودکار بعدی

طرز تهیه خمیر جادویی

سرآشپز سرآشپز
163

مواد لازم برای خمیر جادویی:


آرد 3 لیوان 


 خمیر مایه 3 قاشق چایخوری


 تخم مرغ 1 عدد 


 شیر یا آب 1 لیوان 


روغن 6 قاشق غذاخوری


نمک 1 قاشق چایخوری


شکر 4 قاشق چایخوری


طرز تهیه خمیر جادویی:


1- خمیر مایه شیر ولرم ( شیر گرمی که دست را نسوزاند ) و 1 قاشق چایخوری شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس 5 – 10 دقیقه کناری قرار دهید تا خمیر مایه عمل کند ( کف کند ).


2- تخم مرغ باقیمانده شکر روغن و نمک را داخل کاسه دیگری بریزید و مخلوط کنید تا یکدست شوند خمیر مایه را با چند قاشق آرد را مخلوط کنید و به مواد تخم مرغی اضافه کنید کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند سپس باقی مانده آرد را اضافه کنید.


دلایل ترک خوردن روی کیک چیست؟


راز و رمز تهیه خوشمزه ترین ترشی


3- پس از مخلوط کردن مواد را با دست ترکیب کنید تا خمیر جمع شود روی سطح کار ارد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید خمیر را 10 دقیقه ورز دهید ( مکرر روی سطح کار بکوبید و باز کنید ) آنقدر ورز دهید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید.


4- داخل کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه قرار دهید روی خمیر را بپوشانید و در جای گرمی 1 ساعت استراحت دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود پس از آماده شدن پف خمیر را با فشار دست بگیرید.


عطرفرانسوی با50%تخفیف درجشنواره روژا


پرفروشترین لوازم خانگی به صورت اقساط


5- این خمیر بسیار خوش دست بوده و کار با آن بسیار راحت است بافت و ماندگاری خوبی دارد و می توانید تا چند روز در یخچال و داخل کیسه فریزر بسته بندی و نگهداری اش کنید.


نکته:


این خمیر بسیار ترد و سبک است و مناسب برای انواع غذاها پیراشکی کلوچه نان صبحانه نان شکم پر پیتزا و… است حتی می توانید آن را در روغن سرخ کنید این خمیر جادویی خمیری همه کاره است.

تاریخ انتشار 04 / 04 / 1399
دسته‌بندی آشپزی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.