پخش خودکار بعدی

دکوپاژ حرفه ای و زیبا جعبه

مهرگان مهرگان
242

لوازم مورد نیاز برای دکوپاژ روی جعبه چوبی:


جعبه چوبی


قلمو


ترانسفر یا طرح مورد نظر


چسب دکوپاژ


رنگ اکریلیک مورد نظر


وارنیش یا تثبیت کننده


سمباده


• دستمال مرطوب


مراحل انجام کار:


مراحل انجام این کار بسیار ساده است و ما سعی داریم تا در زیر با ارائه عکس‌هایی از مراحل کار، به طور بسیار کاربردی و قابل فهم آنها را برای شما توضیح داده و آموزش دهیم.


مرحله اول:


در ابتدا و پس از تهیه لوازم مورد نیاز برای دکوپاژ روی جعبه چوبی و برای شروع کار سطح جعبه را خوب سمباده می‌کشیم تا زمانیکه هیچ گونه برجستگی و یا ناصافی در سطح کار باقی نمانده باشد.


مرحله دوم:


در این مرحله و پس از آنکه سطح جعبه را خوب سمباده کاری کردیم با یک دستمال مرطوب و یا یک دستمال پارچه‌ای خیس و نمناک سطح کار را خوب تمیز می‌کنیم تا پودرها و خورده‌های بعد از سمباده کشی از روی جعبه پاک شده و سطح کار تمیز شود. جعبه مورد نظر ما صورتی رنگ است که ما تصمیم داریم رنگ آن را تغییر داده و رنگ کرم بر روی آن بزنیم.


مرحله سوم:


در مرحله سوم ابتدا رنگ مورد نظر را آماده می‌کنیم. با قلمو مقدار خیلی کمی آب برای رقیق‌تر شدن رنگ به آن اضافه می‌کنیم.


مرحله چهارم:


در این مرحله رنگ آماده شده را با قلمو به سطح جعبه می‌زنیم. این کار را چندبار تکرار می‌کنیم و هر بار اجازه می‌دهیم تا رنگ قبلی خشک شود و سپس دوباره روی آن رنگ می‌زنیم. چنانچه اگر رنگ آکریلیک در دسترس نداشتید می توانید با رنگ روغن نیز این سطح را رنگ کنید و بگذارید کاملا خشک شود. اما توجه داشته باشید که نتیجه کار با رنگ اکریلیک زیباتر و بهتر خواهد شد.


مرحله پنجم:


در این مرحله و پس از اینکه رنگ روی جعبه کاملا خشک شد، باید ترانسفر یا طرح مورد نظرمان را بر روی جعبه منتقل کرده و با چسب دکوپاژ با دقت بر روی جعبه بچسبانیم و فیکس کنیم. برای این منظور ابتدا چسب را به پشت طرح زده و این کار را از مرکز تصویر شروع می‌کنیم.


مرحله ششم:


پس از زدن چسب به پشت تصویر، حالا با دقت طرح را بر روی جعبه می‌چسبانیم و ثابت می‌کنیم. و یک دستمال یا پارچه خشک و تمیز گرفته و با آن سطح ترانسفر یا طرحمان را خوب می‌کشیم تا هیچ حبابی در زیر کارمان باقی نماند. و سطح جعبه کاملا صاف و یک دست شود و عاری از هرگونه برجستگی باشد.


مرحله هفتم:


در این مرحله مجددا کار را به کناری گذاشته و می‌گذاریم تا خشک شود. پس از حدود پانزده الی بیست دقیقه بعد کارمان خشک شده و آماده است تا مراحل باقی مانده را روی آن انجام دهیم.


مرحله هشتم:


در مرحله هفتم و پس از آنکه سطح جعبه خوب خشک شد، با قلمو بر روی طرح چسب دکوپاژ می‌زنیم. این کار را برای این انجام می‌دهیم که زمان وارنیش زدن طرحمان از بین نرود و سطح کار خراب نشود. پس با دقت تمام قسمت‌های طرح را با قلمو و چسب دکوپاژ خوب می‌پوشانیم و چسب می‌زنیم. این کار را باید چندین بار تکرار کنید و هر بار صبر کنید تا چسب خشک شود و دوباره چسب زدن را تکرار کنید. فراموش نکنید که این مرحله یکی از مهمترین مراحل کار است، پس با حوصله و دقت آن را انجام دهید.

تاریخ انتشار 22 / 08 / 1397
دسته‌بندی آموزشی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.