پخش خودکار بعدی

شایعه اخراج جان‌ بولتون از کاخ‌سفید

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
192

یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشته که ظاهرا رئیس جمهور آمریکا سرانجام خواهان اخراج جان بولتون جنگ طلب از دولتش شده است.


 مجله نشنال اینترست آمریکا در گزارشی با استناد به منابع خود خبر از خواسته دونالد ترامپ برای اخراج جان بولتون از دولتش داده است.


یک پایگاه اینرنتی آمریکایی به نام "اینکوئیزیتر" در گزارشی با اعلام این خبر نوشته است: روز دوشنبه روزنامه "نیویورک تایمز" ابتدا گزارش کرد که برخی مقامهای تندرو در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی برنامه‌ای برای حمله نظامی به ایران هستند.


به گفته منابعی که این روزنامه به آنها استناد کرد این تلاش تحت رهبری جان بولتون مشاور جنگ‌طلب امنیت ملی دولت ترامپ هدایت می‌شود و احتمالا منجر به اعزام 120 هزار سرباز آمریکایی به خاورمیانه خواهد شد.


پس از آن یک نشریه دیگر آمریکایی یعنی "نیوزویک" بعد از رفتن به سراغ منابع خودش این گزارش را تایید کرد و این منابع اضافه کردند که دولت آمریکا در حال آماده‌سازی چندین گزینه نظامی برای برخورد با ایران است.


به گفته آنها طرح اولیه اعزام 120 هزار نیروی آمریکایی صرفا نوعی پشتیبانی لجستیکی با ماموریت ایجاد زیرساختها برای یک حمله تمام‌عیار به ایران است.


برای کسانی که به دیدگاه‌های جان بولتون آگاه هستند این گزارش‌ها تعجب‌برانگیز نبودند چرا که این مشاور امنیت ملی دولت آمریکا به دیدگاه‌های بدنام و جنگ‌طلبانه‌اش در حوزه سیاست خارجی شناخته شده است.


با این حال کسانی که مخالف جنگ برای تغییر حکومت‌ها هستند می‌توانند نفس راحتی بکشند دونالد ترامپ طبق گزارش "نشنال اینترست" خواهان اخراج جان بولتون شده است.

تاریخ انتشار 26 / 02 / 1398
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.