پخش خودکار بعدی

فرهاد مجیدی سرمربی موقت استقلال تهران

دنیای ورزش دنیای ورزش
56

به گزارش ورزش‌سه سالها بعد از حضور ناگهانی ستاره لیگ امیدهای تهران در استقلال و کار با شادروان ناصر حجازی فرهاد مجیدی عنوان محبوب ترین بازیکن تاریخ استقلال را به گردن خود سنجاق کرده است. او به واسطه درخشش دائمی در استقلال کارنامه خوب در تیم های خارجی و بازگشت پر سر و صدا به تیم همیشگی اش یکی از مورد توجه ترین فوتبالیست های ایران در دو دهه گذشته بوده است اما تیر محبوبیت و اشتهار فزاینده و تکرار نشدنی اش وقتی به هدف نشست که بعد از دو سال نیمکت نشینی در استقلال در دوره سرمربیگری پرویز مظلومی ناگهان شکوفا شد و فرم تازه ای از فوتبال چشم نواز خود را به نمایش گذاشت.


مجیدی تا پایان دوران فوتبال یک مهاجم گریزپا و یک گلزن باهوش باقی ماند که چگالی شادی بعد از گل های او با هیچ بازیکن دیگری در استقلال قابل مقایسه نیست. درست مثل فرشاد پیوس در پرسپولیس که هواداران دوست داشتند هیچ مسابقه ای بدون گلزنی او به اتمام نرسد. مجیدی البته یک خصیصه ویژه هم دارد گلزنی در دربی ها و البته نمایش دادن عدد 4 (هویت کرکری هواداران استقلال) در لحظه اخراج از بازی الغرافه و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی...


اما همه اینها پشت سر گذاشته شده و به عنوان سرمربی جدید استقلال این 5 مسابقه می تواند همه آن لحظات خوش را زیر تلی از آوار طعنه و کنایه و توقع دفن کند. به خصوص که نسل جدید هواداری کم حافظه و کم خاطره هم هست. مجیدی که ساعتی پیش جانشین وینفرد شفر شده است در 5 نود دقیقه باید تیم خود را مقابل الدحیل و العین و همینطور استقلال خوزستان نفت آبادان و سپیدرود رشت هدایت کند. 5 مسابقه ای که اگر فاقد کمترین اشکال ممکن نباشد ادامه کار او را در استقلال با مساله مواجه خواهد کرد.


مجیدی در حال حاضر در موقعیت اوله گونار سولسشر سرمربی منچستر یونایتد است. یک شاگرد ممتاز مکتب باشگاه که البته برخلاف سولسشر سابقه چندانی هم در مربیگری ندارد اما ممکن است استعداد نهفته ای باشد که همه ما را در پست جدید مات و مبهوت بگذارد. نکته مهم این است که این شغل جدیت پایمردی هوشمندی و البته تجربه ای گران را برای اداره یک مجموعه سی و چند نفره مدعی و البته تعامل با مدیران و هواداران میلیونی می طلبد.


از لحظه اعلام خبر سرمربیگری فرهاد مجیدی واکنش های هواداری مختلف و متفاوت است اما بیایید به خاطر همه روزهای خوبی که با مجیدی داشته ایم خوشبین باشیم. اگرچه قبل از این انتخاب تصمیم مهم تری گرفته شده که شاید چندان عاقلانه نبود. به هر حال استقلال همچنان متاثر از اقدامات مدیریتی و هیاهوی هواداران کم طاقت مدام راه حل های جدیدی را امتحان می کند و شاید اینبار تیر هوایی فتحی و خطیر به هدف اصابت کرده باشد.


نکته مهم اینکه در دوران حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس استقلال پنجمین سرمربی خود را انتخاب کرده است: امیر قلعه نویی پرویز مظلومی علیرضا منصوریان وینفرد شفر و حالا فرهاد مجیدی.

تاریخ انتشار 09 / 02 / 1398
دسته‌بندی ورزشی
نظرات کاربران
aghahi -

از اول هم معلوم بود که میزارنش تو این پست در حالیکه تیم شفر سوم جدول هست و بد نتیجه نگرفته . اما مطمئن باشید شوک مثبت مجیدی با دوام نخواهد بود همونطور که شوک مثبت سولشر توی یونایتد با دوام نبود

bamdad.m -

نه از اشتباهات مکرر و مشابه شفر باید به سادگی گذشت و نباید مانند تیم های عربی بی محابا اقدام به تعویض مربی نمود. شفر سال گذشته و پس از تحویل استقلال از منصوریان روزهای خوبی برای این تیم رقم زد. تغییرات تیم مدیریتی استقلال و از دست دادن بازیکنانی چون تیام جپاروف ابراهیمی نورافکن و حسینی استقلال را فلج کرد. بی شک تیم جدید مخصوصا در نیم فصل اول نیاز به زمان داشت و نیم فصل دوم با پیوستن پاتوسی ایسما و منشا و نورافکن شرایط بهتر شد. مشکل شفر را باید در آنالیز ضعیف اصرار بر تغییر مکرر ترکیب استفاده از بازیکنان در پست های غیر تخصیی دانست امری که قاعدتا باید توسط کمک های او یادآوری گردد. فرهاد مجیدی و بیژن طاهری از مقصران جدی این وضعیت هستند. مجیدی در مدت حضور در نیمکت نه توانسته نقش یک بزرگتر تیم را بازی کند و با حاشیه های رختکن و نیمکت استقلال دربی را می بازد و با محرومیت باقری بازی با الهلال را از دست می دهد و ادامه ناکامی اش با اشتباهات شفر و بازیکنان در مشهد تکمیل می شود. در کنار اشتباهات شفر اشتباهات مرگ بار بازیکنان غیر قابل قبول است. این حجم از موقعیت در بازی های گذشته که توسط ایسما کریمی منشا تبریزی و ... از دست رفته است هم به شفر لطمه زد. مجیدی شاید مفید باشد و شاید نه. اما کرسی مربیگری استقلال برای تن او فعلا زیاد گشاد است