پخش خودکار بعدی

سخنگوی وزارت خارجه چین : آمریکا ارزشی برای تعهدات خود قائل نیست

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
188

گنگ شوانگ: آمریکا تاکنون نشان داده است برای تعهدات خود ارزشی قائل نیست.


سخنگوی وزارت خارجه چین اعتبار آمریکا را برای هرگونه گفت و گو زیر سوال برد و گفت: پیش از هر گفتگویی طرف مقابل باید اعتبار داشته باشد.


گنگ شوانگ گفت: آمریکا تاکنون نشان داده است برای تعهدات خود ارزشی قائل نیست.


سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به اینکه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تهدید به اعمال تعرفه روی 500 میلیارد دلار کالا‌های وارداتی چین کرده است، افزود: نکته مهمی که دولت آمریکا باید توجه داشته باشد این است که چین از تهدید و ارعاب نمی‌هراسد و این اظهارات روی این کشور موثر نخواهد بود و به جایی نمی‌رسد.


وی به آمریکا توصیه کرد بجای تهدید و تلاش برای هراساندن چین، آرامش خود را حفظ کند و به دنبال راهی بهتر برای تعامل با چین باشد.


"شوانگ" تاکید کرد: ما پیش از این بار‌ها گفته ایم و باز هم تکرار می‌کنیم که خواهان جنگ تجاری نیستیم، اما هر زمان برای مقابله و جنگیدن با آمریکا در این عرصه آماده ایم و از منافع خودمان با قدرت حراست می‌کنیم.


وی در پاسخ به سؤوالاتی درباره تغییرات ارزشی یوان پول ملی چین در برابر دلار آمریکا گفت: ارز ملی چین شناور است و بر اساس عرضه و تقاضا نرخ آن تعیین می‌شود و این طور نیست که چین به طور عمدی آن را دستکاری کند تا قدرت صادراتی اش در برابر آمریکا بالا ببرد.


"گنگ" گفت: وزارت بازرگانی چین درباره مسائل ارزی پاسخ لازم را داده است.

تاریخ انتشار 02 / 05 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.