پخش خودکار بعدی

بازی خاطره انگیز استقلال تهران 2 - ماشین سازی 2

ورزشی ورزشی
49

باشگاه فوتبال گسترش فولاد تبریز که پیش از این با نام فولادگستر شناخته می‌شد یک باشگاه فوتبال ایرانی در شهر تبریز بود که در رقابت‌های لیگ برتر خلیج فارس حضور داشت از سال 1397 امتیاز باشگاه گسترش فولاد به باشگاه فوتبال ماشین‌سازی تبریز واگذار گردید بدین ترتیب باشگاه گسترش فولاد تبریز برای همیشه برچیده و منحل شد.


این باشگاه در سال 1387 تاسیس شده بود. گسترش فولاد یکی از معدود باشگاه‌های بخش خصوصی ایران بوده و محمدرضا زنوزی مطلق مالک آن بوده‌است و به هیچ سازمان ارگان شرکت و نهاد دولتی وابسته نبوده‌است. این باشگاه یکی از پرامکانات‌ترین باشگاه‌های فوتبال ایران به حساب می‌آمد که علاوه برداشتن استادیوم اختصاصی استاندارد از چند زمین چمن نیز بهره می‌برد. امید نمازی مربی تیم ملی فوتبال ایران در بازدید از امکانات باشگاه گسترش فولاد عنوان کرده‌بود که حتی تیم ملی نیز امکانات گسترش فولاد را در اختیار ندارد.


باشگاه گسترش فولاد علاوه بر فوتبال در رشته فوتسال نیز در رده‌های نوجوانان جوانان امید و بزرگسالان دارای تیم بوده‌است. این باشگاه همچنین در رشته‌های والیبال نشسته تکواندو بدمینتون و ورزش سه‌گانه نیز فعالیت کرده‌است.


در فصل 98–1397 باشگاه ماشین‌سازی تبریز جایگزین این باشگاه در لیگ برتر شد.

تاریخ انتشار 28 / 01 / 1398
دسته‌بندی ورزشی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.