ابراهیم رئیسی : در مبارزه با فساد گرفتار حاشیه سازی ها نمی شویم

اخبار تماشایی
منتشر شده در 20 آبان 1398

روز دوشنبه اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با تبریک ایام ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) وحدت در پرتو وجود مقدس نبی مکرم اسلام (ص) را وحدتی راهبردی دانست که جمهوری اسلامی از ابتدا بر آن تاکید کرده است و تصریح کرد: این وحدت نه تنها بین شیعه و سنی بلکه بین همه اقوام گویش ها فرهنگ ها و نظایر آن مطرح است و امروز وحدت بین همه اقشار را امری ضروری می دانیم.


وی با بیان اینکه دشمنان و استعمارگران همواره در طول تاریخ از تفرقه میان امت اسلامی سواستفاده کرده اند ادامه داد: از جمله تلاش های دشمنان در سال های اخیر ایجاد تفرقه در امت اسلامی و سواستفاده از آن بوده است لذا امروز بیش و پیش از گذشته امت اسلامی ضرورت وحدت را متوجه است.


رئیس قوه قضاییه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تقریب و نزدیکی بین دولت ها و ملت های مسلمان این امر را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و افزود: امروز هر کس دانسته یا نادانسته خواسته یا ناخواسته وحدت را مخدوش کند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.


حجت الاسلام و المسلیمن رئیسی با بیان اینکه پرچمداری وحدت توسط جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است اظهار کرد: امروز بسیاری از ملت ها و مردم مسلمان متوجه ضرورت وحدت و شناخت دشمن شده اند. امیدواریم این انسجام و وحدت روز به روز افزایش یابد و ایجاد فرقه های دست ساخته دشمن در جامعه اسلامی به حاشیه برود تا امت اسلامی با وحدت و یکپارچگی در جهت اهداف بلند و آرمانهای خود گام بردارد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود مبارزه با فساد را نکته ای اساسی برای نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد در ذات نظام وجود دارد و هیچکس نمی تواند دغدغه مردم نظام و کشور را داشته باشد اما دغدغه مبارزه با فساد نداشته باشد.

دیدگاه کاربران