پخش خودکار بعدی

افتتاح سکوی جدید گازی فاز 14 پارس جنوبی

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
198

عاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در شرکت صدرا گفت: عملیات تکمیلی سکوی فاز 14 پارس جنوبی با 37 درصد پیشرفت فیزیکی از آبان ماه سال 1395 آغاز و در مدت 2 سال پیشرفت آن به 97.2 درصد رسید.


سردار محمد رحیم دهقانی افزود: عملیات باقیمانده تکمیلی این سکو پس از نصب روی سه پایه(جکت) فاز 14 پارس جنوبی واقع در آب های خلیج فارس صورت می گیرد.


سردار دهقانی گفت: برای ساخت این سازه با 2 هزار و 600 تن وزن خالص که پس از نصب با احتساب متعلقات آن به پنج هزار و 500 تن می رسد12 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه انجام شده است.


وی افزود: با نصب این سکو تا پیش از فصل زمستان، 500 میلیون فوت معادل 14 میلیون مترمکعب گاز در روز به شبکه گاز سراسری کشور تزریق می شود.


معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در شرکت صدرا ادامه داد: شرکت صدرا کار ساخت 10 سکوی طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی را عهده دار شده که امروز سکوی فاز 14 به عنوان دومین سکو از این شمار بارگیری شد.


سردار دهقانی گفت: تا پایان شهریور ماه جاری و نیمه نخست مهرماه امسال سه سکوی دیگر پارس جنوبی که اکنون پیشرفت 95 درصدی دارند بارگیری و در دریا نصب می شود.

تاریخ انتشار 10 / 06 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.