پخش خودکار بعدی

چطوری رب در منزل درست کنیم ؟

mostafaviiifarzaneh mostafaviiifarzaneh

رب گوجه فرنگی یکی از پر مصرف ترین چاشنی های غذایی در سراسر جهان است که هم به عنوان طعم دهنده و هم به عنوان رنگ دهنده به انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. رب گوجه فرنگی در آشپزی ایرانی هم از جایگاه ویژه ای برخوردار است و از رب گوجه فرنگی به عنوان چاشنی در اکثر غذاهای سنتی و اصیل ایرانی ( مثل خورش قیمه آبگوشت و … ) استفاده می شود. درست کردن رب گوجه فرنگی در منزل علاوه بر اینکه باعث می شود رب گوجه فرنگی غلیظ تر و با کیفیت تری داشته باشید به دلیل عدم وجود مواد نگه دارنده برای سلامتی خانواده نیز بهتر است.


مواد لازم برای 1 کیلوگرم رب گوجه فرنگی


گوجه فرنگی   4 کیلوگرم


روغم مایع   50 گرم


نمک   20 گرم


آب   1 کیلوگرم


دستور پخت رب گوجه فرنگی


مرحله اول


نکته اول اینکه برای رب گوجه فرنگی باید از گوجه فرنگی های گوشتی و سفت استفاده کنید. ابتدا گوجه فرنگی ها را به خوبی بشویید سپس با یک کارد تیز به صورت 4 قاچ یا دو تکه خرد کنید و در یک قابلمه بزرگ بریزید.


مرحله دوم


در این مرحله قابلمه را روی حرارت زیاد قرار دهید و اجازه دهید آب گوجه فرنگی ها خارج شود که این کار باعث می شود پوست گوجه فرنگی ها به راحتی از گوشت شان جدا شود.


مرحله سوم


پس از اینکه گوجه فرنگی های نرم شدند قابلمه را از روی حرارت بر دارید سپس یک توری سیمی با سوراخ های ریز روی یک قابلمه دیگر قرار دهید و گوجه فرنگی ها را با فشار دست روی توری فلزی صاف کنید.


مرحله چهارم


فقط باید گوشت و آب گوجه فرنگی ها از توری رد شود زیرا رد شدن پوست یا تخمه های گوجه فرنگی باعث می شود رب شما خیلی زود کپک بزند و خراب شود پس با دقت گوجه فرنگی ها را صاف کنید.


مرحله پنجم


پس از اینکه صاف کردن گوجه فرنگی ها به پایان رسید قابلمه حاوی گوجه فرنگی صاف شده را روی حرارت ملایم قرار دهید پس از اینکه رب گوجه فرنگی کمی غلظت پیدا کرد نمک را اضافه کنید و با رب مخلوط کنید.


مرحله ششم


برای اینکه متوجه شوید رب گوجه فرنگی شما به غلظت کافی رسیده است با یک قاشق روی رب یک خط ایجاد کنید اگر خط ایجاد شده خیلی رسیع پر شد رب شما به غلظت کافی نرسیده است و باید مدت بیشتری روی حرارت بماند تا غلیظ تر شود. اگر زمانی زیادی طول کشید تا خط ایجاد شده با قاشق پر شود یعنی رب شما غلیظ شده و اماده است.


مرحله هفتم


رب گوجه فرنگی زمانی که کمی غلیظ شد باید متداوم هم زده شود زیرا احتمال ته گرفتن آن زیاد می شود. در این مرحله باید خیلی مراقب باشید تا رب شما ته نگیرد زیرا سوختن رب باعث بد طعم شدن رب شما خواهد شد.


مرحله هشتم


پس از اینکه رب گوجه فرنگی به غلظت رسید روغن مایع را اضافه کنید و خوب با رب مخلوط کنید تا رنگ رب درخشان تر شود. در صورت تمایل می توانید مقدار بیشتری روغن مایع به رب خود اضافه کنید.


مرحله نهم


پس از اینکه رب گوجه فرنگی آماده شد حرارت زیر آنرا خاموش کنید و اجازه دهید در دمای محیط خنک شود سپس آنرا در یک ظرف شیشه ای درب دار بریزید و آنرا در یخچال نگهداری کنید.


منبع : چی شی

تاریخ انتشار 18 / 11 / 1398
دسته‌بندی آشپزی
اجازه درج دیدگاه برای این ویدیو وجود ندارد.