روحانی از آغاز واکسیناسیون کرونا خبر داد

اخبار تماشایی
منتشر شده در 18 بهمن 1399

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به نزدیک شدن به مرز یک سالگی کرونا در ایران گفت: روزهای پایانی بهمن پارسال روزهایی بود که متوجه ورود این ویروس وارد کشور شده ایم. شاید یک هفته قبل‌تر این ویروس داخل کشور بوده اما روزی که ما متوجه شدیم و آزمایش مثبت اعلام شده است به آخر ماه بهمن مربوط می‌شود.


 رییس جمهوری با بیان اینکه این پاندمی شرایط ویژه‌ای در سراسر دنیا به وجود آورده است اولین مسئله را پیشگیری توصیف کرد و گفت: همه ما می‌دانیم این ویروس مردم را مبتلا می‌کند و بهترین راه برای ابتلا نشدن به یک ویروس پیشگیری است.


وی فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش ترددها کاهش تجمعات و رعایت منظم پروتکل‌های بهداشتی را موارد پیشگیری برشمرد و ادامه داد: همه دنیا تقریبا روی این موضوع اتفاق نظر دارند و باید تلاش کنیم حرکت ما در این زمینه رو به جلو باشد.


رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: آماری که هفته گذشته مطرح شد نشان داد که رعایت پروتکل‌ها کمتر شده و 81 درصد بوده است و گزارش این هفته نشان داد رعایت پروتکل‌ها 75 درصد بوده و مرتب به سمت کاهش رعایت پروتکل‌ها می‌رویم. با کاهش رعایت پروتکل ها به سمت افزایش ابتلا به بیماری خواهیم رفت و این برای ما دردناک خواهد بود.


رییس دولت دوازدهم در ادامه از شهروندان خواست در هفته‌های پیش رو مراعات کنند تا ایام عید خوبی پیش رو داشته باشیم و افزود: اگر همه مراعات‌ها را مدنظر قرار دهیم هم کسب و کار رونق پیدا می‌کند و هم سفرهای مردم برقرار خواهد شد اما اگر مراعات نکنیم ممکن است شرایط خوبی پیش رو نداشته باشیم.


وی افزود: البته ما در ایران دنبال ساخت همه داروهای معروف رفتیم که این داروها ساخته شده و در اختیار بیمارستان‌های ما است. اگر همه همکاری کنیم می‌توانیم جلوی کرونا را بگیریم اگر مردم همه با هم همکاری کنند می‌شود کاری کرد چون دیدیم دو تن از ورزشکاران معروف ما آقایان میناوند و انصاریان در اثر این پاندمی به رحمت خدا پیوستند و این هشداری برای همه مردم ماست که مراقبت دقیق‌تر و بیشتری در این زمینه انجام دهند.


 روحانی اظهار داشت: موضوع دوم درمان بیماری است که تاکنون درمان قطعی و موثری برای این بیماری به دست نیامده است و مساله سوم واکسیناسیون و ایجاد ایمنی جمعی از طریق آن است که سازمان جهانی بهداشت بخاطر شرایط خاص پاندمی کرونا مجوزی اضطراری برای استفاده از تعدادی واکسن را صادر کرده است اما با این حال تا رسیدن به سطح قابل قبولی از واکسیناسیون مسیری طولانی باقی مانده است.

دیدگاه کاربران