به دنبال ایجاد شورای عالی توسعه دریامحور هستیم

پرتال حمل و نقل iranway
منتشر شده در 12 دی 1402

به گزارش پرتال حمل و نقل محمدرضا رضایی کوچی در همایش توسعه دریامحور و گرامیداشت روز ملی حمل و نقل دریایی و بندری که با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی برخی استانداران استان های ساحلی و جامعه دریایی و بندری کشور برگزار شد اظهار داشت: بخش خصوصی یک ظرفیت فوق العاده برای کشور است و زمانی که سرمایه این بخش به حوزه حمل و نقل دریایی تولید صنعت و...وارد شده کشور موفق عمل کرده است.

وی ادامه داد: استفاده از توان بخش خصوصی در دریایی و بندری اقدام ارزشمندی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی است و خوشبختانه این سازمان به خوبی در مسیر ترسیم شده گام بر می دارد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت یکپارچه حاکم بر دریا ضرورتی اجتناب ناپذیر است عنوان کرد: تحقق این امر اثر ویژه ای در پیش برد فعالیت ها دارد و باید لایحه ای به مجلس ارسال شود تا شاهد مدیریت یکپارچه در بنادر و سواحل کشور باشیم.

رضایی افزود: علی رغم اینکه 5800 کیلومتر نوار ساحلی داریم اما جمعیت محدودی در نوار ساحلی زندگی می کنند اما متاسفانه جمعیتی که در نوار ساحلی زندگی می کنند از نظر معیشتی قشر محروم و نیازمند جامعه هستند و مقام معظم رهبری به درستی بر توسعه دریامحور تاکید کرده است و امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی شاهد تغییر روند و بهبود وضعیت معیشت ساحل نشینان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در دریا باید اقتصادی شود گفت: باید به بخش خصوصی انگیز ه دهیم و با در نظر گرفتن بسته تشویقی تسهیلات معافیت های مالیاتی و حمایت های لازم شرایط فعالیت مطلوب برای بخش خصوصی را رقم بزنیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینک اصلاح تعرفه های بندری یکی از مطالبه های به حق فعالان اقتصادی است عنوان کرد: بهبود فعالیت های گمرکی یکی دیگر از مسائل و دغدغه های بخش خصوصی است که باید به آن توجه شود.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه اتصال بنادر به شبکه ریلی یک ضرورت است و می تواند فعالیت بنادر را تسهیل کند اظهار داشت: نیروی متخصص در حوزه دریایی و بندری یک نیاز است و در برنامه هفتم توسعه شورای عالی ترانزیت به ریاست رییس جمهوری و دبیری وزیر راه و شهرسازی ایجاد می شود و این شورا سیاست گذاری صحیحی در حوزه دریا

دیدگاه کاربران