جزئیات اجرای طرح ترافیک از 14 فروردین 1400

اخبار تماشایی
منتشر شده در 13 فروردین 1400

با پایان یافتن تعطیلات نوروزی طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا مجددا از فردا (14 فروردین) آغاز می‌شود.


بر همین اساس طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از ساعت 8:30 تا 16 در پایتخت اجرا می‌شود و رانندگان یک بار خروج رایگان از 14:30 خواهند داشت طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه اجرا نخواهد شد و تنها طرح کنترل آلودگی هوا(همان زوج و فرد سابق) پنجشنبه‌ها برقرار خواهد بود.


همچنین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران درباره شرایط ورود به محدوده طرح ترافیک اعلام کرد: امکان "رزرو مجوز روزانه طرح" از ظهر روز چهارشنبه هر هفته برای هفته آتی وجود خواهد شد و امکان "رزرو مجوز روزانه طرح" برای روزهای هفته‌‏ای که در آن قرار داریم در صورت عدم تکمیل ظرفیت روزانه وجود دارد.


-در صورتی‌که ظرفیت مجاز روزانه "رزرو مجوز روزانه طرح" به پایان برسد امکان رزرو وجود نخواهد داشت و شما مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک نخواهید بود و در صورت تردد بیشینه ضرایب برای محاسبه عوارض برای خودروی شما اعمال و مبلغ 787.500 ریال از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.


-خودروهایی که بدون رزرو اقدام به ورود و تردد در محدوده طرح ترافیک کنند غیرمجاز تلقی شده و محاسبه عوارض آن‏‌ها براساس بیشینه ضرایب برای محاسبه عوارض و به مبلغ 787 هزار و 500 ریال است.

دیدگاه کاربران