هوش مصنوعی از بمب های اتمی بسیار خطرناک تر است

یوتیوب ایرانی
منتشر شده در 08 مرداد 1399

ایلان ماسک زمانی گفته بود: حرف های من یادتان باشد هوش مصنوعی از بمب های اتمی بسیار خطرناک تر است.


ایلان ماسک (Elon Musk) در توئیتر خود گفته بود که "ما باید در خصوص هوش مصنوعی بسیار محتاط باشیم آن‌ها ممکن است از سلاح هسته‌ای هم خطرناک‌تر باشند".


پیش‌تر نیز در خصوص نظر ایلان ماسک درباره‌ هوش مصنوعی برای شما نوشته بودیم اما به نظر می‌رسد مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس از موضع خود کوتاه نخواهد آمد. اگر همین موارد به اندازه‌ کافی شما را نگران نمی‌کند لازم است به چند اظهار نظر دیگری که در پی این توئیت ارسال کرده نیز توجه کنید.


ماسک در توئیت دیگری گفته که "امیدوارم ما تنها بوت لودرهای ابرهوشمندی دیجیتال نباشیم. متاسفانه این احتمال رو به رشد است". منظور ایلان ماسک از بوت لودر برنامه‌ای است که تنها به راه‌اندازی سیستم اصلی پرداخته و پس از آن هیچ کنترلی بر روی آن نخواهد داشت.


هر دوی این اظهار نظرها به اندازه کافی ترسناک هستند. مورد اول به مقایسه‌ی ربات‌هایی با قوه‌ی درک و شناخت با خطرناک‌ترین سلاح کشتاری روی زمین می‌پردازد و دیگری می‌گوید که ما تنها موجوداتی خواهیم بود که شرایط تسلط ربات‌ها را رفاهم خواهیم کرد. ایلان ماسک پیش‌تر نیز گفته بود که ما باید در خصوص توسعه‌ی هوش مصنوعی به شدت با احتیاط عمل کنیم و به حالت شوخی از ترمیناتور بعنوان یک رخداد محتمل که ممکن است در صورت به هم ریختن شرایط با آن مواجه باشیم سخن به میان آورده بود.


تصور کردن روز نابودی انسان در این صورت چندان دشوار نیست... خصوصا با در نظر گرفتن تلاش‌های گوگل در بوستون داینامیکز که عجیب‌ترین و هولناک‌ترین ربات‌ها را تولید می‌کند و کافیست عنصر هوشمندی واقعی را به آن‌ها تزریق کرد که گوگل برای آن نیز چاره‌اندیشی کرده و DeepMind را به تصاحب خود درآورده است.


⚠️با دیدن فیلم فوق به عمق عقیده ایلان ماسک پی خواهید برد!

دیدگاه کاربران