طراحی لوگو

طراحی لوگو
منتشر شده در 28 اردیبهشت 1399

## طراحی لوگو چیست ؟


در رابطه با طراحی لوگو باید گفت که لوگو یا آرم به نشانه‌هایی گفته می‌شود که دارای علامت خاص یا یک سمبل خاص باشد به بیان دیگر می‌توان این دو ترکیبی از یکدیگر باشند .


طراحی لوگو در واقع برای نشان یا هویت یک سازمان شرکت و یا مشاغل‌ها می‌باشد .


امروزه طراحی لوگو و طراحی آرم‌ها بسیار مورد توجه صاحبان مشاغل قرار گرفته است و بسیار از این امر (طراحی لوگو و طراحی آرم) استقبال می‌کنند .


مدیران اولین مرحله برای اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کنند طراحی لوگو یا طراحی آرم برای مشاغل خود است .


## طراحی لوگو نشان آرم چیست؟


### تاریخچه طراحی لوگو


در این مقاله ما قصد داریم کمی در رابطه با موضوع لوگو و طراحی لوگو مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.


لطفا همراه ما باشید .


در واقع طراحی لوگو و یا طراحی آرم‌ها به زمانی باز می‌گردد که انسان‌ها تمام طرح‌ها و ایده‌های خود را بر روی سنگ‌ها نقاشی می‌کردند . نکته‌ای که باید در رابطه با کلمه آرم گفته شود این است که این کلمه ریشه یونانی دارد .


بسیاری از کمپانی‌ها وجود دارند که با وجود لوگو و یا آرم مجددا به طراحی لوگو و یا طراحی آرم برای پیشرفت و ارتقا مشاغل خود می‌پردازند .در واقع این افراد تغییراتی در طراحی لوگوی قبلی خود ایجاد می‌کنند . تغییراتی مانند : فونت سایز رنگ و… .


فردی که می‌خواهد کسب و کاری برای خود ایجاد کند در ابتدا باید بداند که طراحی لوگو چیست و چه کارایی برای مشاغل خود دارد . فرد پس از این که دانش و اطلاعات لازم را در زمینه طراحی لوگو و طراحی آرم را بدست آورد می‌تواند وارد دنیای جدید دیجیتال شود و یک برند قوی و پر قدرت برای موسسه خود بجای گذارد .


نکته‌ای که در تاسیس یک موسسه بسیار حائز اهمیت است طراحی لوگو و طراحی آرم مناسب با توجه به خدماتی که آن موسسه ارائه می‌دهند . نکته‌ی دیگری که در طراحی لوگو بسیار مهم است و باید به آن توجه شود تصویر و چهره برند است .


به همین دلیل است که می‌گویند اگرهر چیز جدیدی در طراحی لوگو و یا طراحی آرم یاد بگیرید در واقع به کسب و کار خودتان کمک کرده‌اید و باعث موفقیت بیشترتان می‌شود .


### شناخت لوگوها


قبل از هر چیزی باید بدانیم که که لوگو چیست و نشانه‌هایی که در طراحی لوگو بکار می‌رود چگونه باید مورد استفاده قرار گیرد .


در واقع در طراحی لوگو سمبل یا نشانه‌هایی که بکار می‌رود باید نشان دهنده‌ی کسب و کار فرد باشد .


به عبارت دیگر در رابطه با لوگو می‌توان گفت در هر لوگویی که طراحی می‌شود باید داستان یا فلسفه ای در رابطه با آن کسب و کار وجود داشته باشد .


در طراحی لوگو این نکته را باید در نظر داشت زمانی که لوگویی طراحی می‌شود نباید از لوگو انتظار کار بازاریابی و فروش محصولات را داشت .


زیرا بسیاری از مدیران پس از طراحی لوگو انتظار دارند آن لوگو حکم یک مدیر فروش کامل را برای آن‌ها داشته باشد .


یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین کار طراحی لوگو و یا طراحی آرم این است که مخاطبین آن برند را بشناسند و طرح نماد آن برند همیشه در ذهن همگان باقی بماند . یعنی آرم باید طوری طراحی شود که علاوه بر خاص و زیبا بودن افراد هیچ گاه فراموش نکنند .


همین طرح می تواند مشتری را ترغیب به خرید مجدد کند .


### نظر یکی از گرافیست‌های بزرگ در رابطه با طراحی لوگو


یکی از گرافیست‌های مطرح دنیا در رابطه با طراحی لوگو این چنین می‌گوید :


لوگو‌ها مانند انسان‌ها می‌مانند از این نظر همانندند که انسان بجای این که از یک عبارت توصیفی بلند که ممکن است زیبا نیز باشد و گاهی اوقات باعث فراموشی افراد شود ترجیح می‌دهند نام خودشان را صدا کنند .


این گرافیست در ادامه می گوید :در واقع طراحی لوگو نباید توصیف کننده کسب و کار افراد باشد بلکه باید به کسب و کار هویتی دهد که در ذهن افراد قابل شناسایی و همچنین ماندگار باشد .


#### انواع لوگو


طراحی لوگو را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد :


  • استفاده از تصویر(آیکون سمبل پیکتوگرام( مثل شرکت اپل
  • استفاده از نوشتار: لوگوتایپ وردمارک: استفاده از نام شرکت و ارائه آن خارج از فونت‌های مرسوم / مونوگرام طراحی با یک حرف یا حروف اختصاری برند / تایپ بیس: طراحی با نام شرکت یا برند که شکلی گرافیکی را بسازد
  • ترکیب نوشتار و تصویر(لوگوی ترکیبی): مثل پیتزاهات
اجازه درج دیدگاه برای این ویدیو وجود ندارد.