رای قاضی باید دقیق باشد تا دادگاه تجدیدنظر هم تایید کند

اخبار تماشایی
منتشر شده در 20 مهر 1399


حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه با رئیس کل دادگستری معاونان و سرپرستان مجتمع‌های قضایی استان تهران با تقدیر از اقدام جهادی همکاران دستگاه قضا در تهران برای رسیدگی به پرونده‌های معوقه و تعیین تکلیف بیش از 50 درصد آن‌ها در نیمه نخست امسال اظهار داشت: کشف حقیقت از پس غبارها فضاسازی‌ها و مدرک سازی‌ها مهم‌ترین وظیفه قضات است.


رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: شناخت حق گرایش به حق و ایستادگی در راه حق برای کسی که می‌خواهد در مقام قضا و احقاق حق و ابطال باطل بنشیند ضروری است و برای کشف حقیقت باید از وجود مقدس حضرت حق و ائمه معصومین علیهم السلام یاری جست.


حجت الاسلام والمسلمین رئیسی علت دوری از حق را فراموشی خدا و قیامت عنوان کرد و گفت: خدا فراموشی انسان را دچار بلای بزرگ خود فراموشی می‌کند و وقتی انسانیت فراموش شود حق گویی و عدالتخواهی و نوع دوستی هم فراموش می‌شود.


رئیس قوه قضاییه توجه به حق را زمینه ساز سلامت نفس دانست و با تاکید بر لزوم سلامت دستگاه قضایی و مجموعه‌های مرتبط با آن خاطر نشان کرد: همه کسانی که با قوه قضاییه مرتبط هستند باید بدانند همکاران این مجموعه سالم و پاک هیچ گونه ناسلامتی و فساد را برنمی تابند.

دیدگاه کاربران