پخش خودکار بعدی

بک لایت تلویزیون چیست ؟ آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون

NEW IHC NEW IHC


تا حالا فکر کردین تصویری که تو تلویزیون میبینین حاصل چه فرایندیه و چه قطعاتی در ایجاد اون نقش دارن؟ خب البته خیلی بخش ها و قطعات تو تلویزیون وجود دارن که عملکردشون باعث ایجاد و نمایش تصاویر در این دستگاه میشه.


یکی از این بخش ها بک لایته که در پنل تلویزیون تعبیه شده. این قطعه تصویر رو در قالب پیکسل های رنگی قابل دیدن میکنه. اما این همه ی ماجرا نیست چون نور پنل سفیده تصویر در اون قابل دیدن نیست و بک لایت با تابوندن نور به این قطعه کاری می کنه که پیکسل هایی که روشن شدن قابل دیدن بشن.


نکته ی جالب تر اینه که تو تلویزیون های ال سی دی بک لایت نور مورد نیاز پنل رو از لامپ های فلورسنت میگیره که هم خیلی حرارت تولید می کنن و هم فضای زیادی نیاز دارن. اما ال جی تو ال ای دی هاش این مکانیسم رو تغییر داده و با استفاده از لامپ های led برای این کار حرارت رو کاهش داده. با این وجود بازم گاهی بک لایت دچار مشکل میشه و نیاز به ترمیم داره و پیشنهاد ما اینه که برای تعمیر حتما از کارشناسان متخصص و ماهر تعمیر تلویزیون LG کمک بگیرید...


در این ویدیو نحوه تعمیر بک لایت تلوزیون ال جی نمایش داده شده و برای مشاهده نکات این کلیپ میتونین به بخش : آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مراجعه نمایید.


منبع: نمایندگی ال جی

تاریخ انتشار 10 / 05 / 1398
دسته‌بندی علمی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.