با سودجویان و پلتفرم هایی که در عرضه بلیت اخلال ایجاد می کنند برخورد می کنیم

پرتال حمل و نقل iranway
منتشر شده در 29 بهمن 1402

به گزارش پرتال حمل و نقل محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در حاشیه مراسم سالروز ورود امام خمینی به کشور در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران درباره ادامه افزایش قیمت بلیت هواپیما با وجود دستور توقف حکم دیوان عدالت اداری اظهار داشت: پس از ابلاغ رای دیوان مبنی بر لغو افزایش قیمت بلیت توقف اجرای این رای را به شرکت های هواپیمایی اعلام شد و رییس دیوان هم اعلام کرد که فعلا اجرای آن باید متوقف شود و بلافاصله هم این دستور رییس دیوان را به تمام ایرلاین ها ابلاغ کردیم .


وی ادامه داد: همه شرکت های هواپیمایی ملزم هستند آنچه را که سازمان ابلاغ را رعایت کنند تا رای دیوان تعیین تکلیف شود. شرکت هایی که این دستور سازمان هواپیمایی را رعایت نمی کنند و بلیت را بیشتر از نرخ مصوب به فروش می رسانند مشمول جرائم تعیین شده می شوند و برخورد جدی هم با گران فروشان داریم.


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حتما با افرادی که از این شرایط سوﯨ استفاده می کنند و با نرم افزارها و سایت ها بلیت گران می فروشند حتما برخورد می کنیم گفت: برخوردها نسبت به دوره های گذشته شدیدتر خواهد بود و هر مجموعه و شرکتی گران فروشی کند در برخورد با آن لغو امتیاز می کنیم و تا کنون هم چندین پرونده قضایی درباره شرکت های متخلف تشکیل شده است و مشمول جرایم سنگین نقدی شده اند.


رییس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین درباره دلیل کاهش پروازها افزود: آمارها این گواه را دارد که تعداد پروازها افزایش پیدا کرده است و هم به مقاصد بیشتری پرواز انجام می شود .

دیدگاه کاربران