دستگاه سی ان سی cnc طرح فرز

ای جی
منتشر شده در 06 بهمن 1398

کلمات کلیدی: دستگاه سی ان سی - دستگاه cnc - دستگاه سی ان سی رومیزی - دستگاه سی ان سی طلا - دستگاه سی ان سی چوب


## کاربرد دستگاه سی ان سی چیست؟


این دستگاه با امکان برش حکاکی و باربرداری از سطح متریال‌های مختلف این قابلیت را دارد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. هر دستگاه CNC با توجه به امکانات و محدودیت‌هایی که دارد در صنایع مختلف استفاده می‌شود. کاربرد سی ان سی بسته به تعداد محورهای آن و طراحی به منظور کاربردی خاص و متریالی خاص متفاوت است.


ماشین سی ان سی رومیزی برای مصارفی همچون تولید اشیا تزئینی و کوچک بوده و استفاده صنعتی ندارد. برخلاف آن دستگاه‌های سی ان سی لیزری پلاسما و فرزی است که در صنایع و کارخانجات و تولیدی‌ها استفاده می‌شود. یکی از دستگاه‌های CNC با کاربرد صنعتی که توسط شرکت تولیدی بازرگانی ای جی ارائه می‌شود دستگاه سی ان سی طرح فرز سه محوره 3040 است. این دستگاه کاربردهای صنعتی و هنری مختلفی دارند که در ادامه خواهید خواند.


## انواع دستگاه های CNC


نوع محور در دستگاه های سی ان سی بسیار مهم است قطعا اگر به‌دنبال دستگاه های سی ان سی بوده‌باشید درخصوص محور دستگاه بسیار شنیده‌اید. برخی دستگاه های سی ان سی دو محوره و برخی سه محوره یا بیشتر هستند. باید گفت دستگاه های سی ان سی هر چند پیچیده باشند و کاربردهای عجیب‌غریبی داشته باشند در نهایت در فضایی سه بعدی کار می‌کنند. این دستگاه‌ها در پیچیده‌ترین حالت امکان برش و حکاکی و... در سه بعد را دارا هستند.


محورهای سی ان سی به‌صورت بیضی منحنی دایره و خطی حرکت می‌کنند. دستگاه CNC با عملکرد بسیار قوی امکان استفاده در صنایع چوب و منبت قطعه سازی کارهای هنری طلا و جواهرات تسلیحات نظامی و... را دارا است. کافی‌است دستورات لازم را به دستگاه بدهید سپس نتیجه بی‌عیب‌و‌نقص را شاهد باشید!


گروه تولید محتوای بازرگانی ای جی در مقاله‌ای با موضوع بهترین دستگاه سی ان سی چه دستگاهی است پرداخته‌است که می‌توانید مطالعه نمایید.


### ·       دستگاه سی ان سی لیزری


سی ان سی لیزری یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های برش محسوب می‌شود. دستگاه CNC لیزری با تکنولوژی لیزر اقدام به برش حکاکی و خلق اثر بر روی متریال‌های مختلف می‌کند. عمق برش در ماشین سی ان سی لیزری متفاوت بوده‌ و قابل تنظیم است. در واقع با سی ان سی لیزری می‌توان عمل براده برداری از روی سطوح موردنظر را با لیزر انجام داد.


### ·       دستگاه سی ان سی رومیزی


استفاده از دستگاه سی ان سی رومیزی برای کارگاه‌های کوچک و یا مشاغل خانگی بسیار رایج است. به دلیل ابعاد کوچک ماشین سی ان سی رومیزی و امکان استفاده از برق خانگی در آن طرفداران استفاده از این دستگاه روز به روز بیشتر می‌شوند. ممکن است حیطه فعالیت شما ساخت لوازم تزئینی دکوری و یا زینتی باشد که ابعاد بسیار کوچکی دارند در این شرایط می‌توانید از دستگاه سی ان سی رومیزی استفاده کنید. از ویژگی‌های این دستگاه رومیزی می‌توان به قابل حمل بودن آن اشاره نمود.


### ·       دستگاه سی ان سی چوب


کاربرد ماشین سی ان سی چوب در صنعت مبلمان دکوراسیون و اکسسوری بسیار زیاد است. دستگاه سی ان سی چوب با ورود به صنعت مبلمان موجب کاهش قیمت تمام شده‌ی مبلمان برای مشتری شده‌است چرا که با دقت بالا و کاربری فوق‌العاده خوب امکان حکاکی و منبت در مبلمان را فراهم نموده‌است و منبت مبلمان را از کاری دستی و گران‌قیمت به کاری با تکنولوژی و ارزان‌ قیمت‌تر تبدیل نموده‌است. ساخت انواع و اقسام اکسسوری‌های چوبی که در دکوراسیون اداری و منزل استفاده می‌شود یکی‌دیگر از کاربردهای دستگاه سی ان سی چوب است که موجب پدید آمدن مشاغل زیادی در این حوزه شده‌است. شما حتی با دارا بودن ماشین سی ان سی رومیزی و نصب ابزارهای لازم برای برش چوب می‌توانید اکسسوری‌های چوبی بسازید. کاربرد ماشین سی ان سی چوب در حیطه کارهای هنری بسیار گسترده است.


#دستگاه_سی_ان_سی #سی_ان_سی #دستگاه_cnc #cnc


09101864155


www.ag777.com

دیدگاه کاربران