ثبت تلفن همراه مسافری در شبکه ریجستری

اخبار تماشایی
منتشر شده در 12 مهر 1399

به نقل از گمرک آقای سیدروح اله لطیفی افزود: بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بند 1-الف مصوبه شماره 32051/99 در 27 مرداد ماه و در راستای جلوگیری از سو استفاده از اطلاعات مسافران ورودی برای ثبت تلفن همراه در شبکه (رجیستر) اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران فقط در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورودبه کشور انجام شود.


وی اضافه کرد: برابر مندرجات متن مصوبه مذکور پس از دوازدهم مهرماه هرگونه ثبت غیر حضوری تلفن همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی توسط مسافران ممانعت به عمل می‌آید.


دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک تصریح کرد: از 12 مهر ماه کارشناسان گمرک در گیت‌های ورودی مبادی مربوطه حاضر خواهند شد و به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی بر اساس این مصوبه با رعایت کامل مقررات خواهند پرداخت.


وی در پایان گفت: مسافران اسناد و مدارک خرید تلفن را با خود به همراه داشته باشند تا در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه ارزش گمرک همکاران ما نسبت به پذیرش ارزش کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام کنند تا پس از آن دفتر تعیین ارزش گمرک تصمیمات لازم را اخذ کند.

دیدگاه کاربران