پخش خودکار بعدی

درمان عفونت کلیه ها و سنگ ساز بودن آن دکتر ضیایی

مهرگان مهرگان
329

# بیماری کلیه و مشکلات شدید کلیوی را با این 7 نشانه شناسایی کنید


بیش از 26 میلیون نفر در آمریکا با بیماری کلیه زندگی می‌کنند. به نظر وحشتناک است نه؟ ولی به گفته سازمان ملی کلیه در این کشور، تنها 10 درصد مردم از بیماری خود خبر دارند. با این حال مشکلات کلیوی را می‌توان با 7 نشانه در بدن شناسایی کرد که با هم آنها را بررسی می‌کنیم.


## بثورات غیر معمول یا خارش


کار کلیه‌ها حذف مواد زائد از جریان خون و حفظ تعادل مواد مغذی و معدنی سیستم گردش خون است. هنگامی که چیزی آن تعادل را بهم می‌زند می‌تواند بر ظاهر و احساس پوست شما اثر بگذارد چون پوست به ضایعات ایجاد شده واکنش منفی نشان می‌دهد. از این جهت، بثورات جلدی و خارش پوست می‌تواند یکی از علائم رایج بیماری کلیه باشد. این علائم برای موارد ایجاد شده ناشی از نارسایی کلیه اغلب در عمق بیشتری از پوست احساس می‌شوند و درمان موضعی ممکن است آنها را تسکین دهد.


## احساس مزه فلز در دهان نشانه چیست؟


سم ایجاد شده در جریان خون که در نتیجه عملکرد ضعیف کلیه است می‌تواند با احساس مزه فلز در دهان یا تنفس مربوط باشد. بعضی از بیماران اظهار می‌کنند که غذا در ابتدا مزه فلز می‌دهد. بعضی افراد خوردن گوشت را برای سلامت کلیه کنار گذاشتند.


## تهوع یا استفراغ


اگر مواد زائد به میزان زیادی در بدن ساخته شوند، ممکن است دچار تهوع یا استفراغ شوید. بخاطر داشته باشید که این شیوه بدن شما برای خروج مواد سمی به بیرون از بدن است. تهوع همچنین می‌تواند منجر به کاهش اشتها شود که اگر برای یک دوره زمانی طولانی به وجود آید می‌تواند موجب کاهش وزن غیر عادی شود.

تاریخ انتشار 21 / 03 / 1397
دسته‌بندی سلامت
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.