پخش خودکار بعدی

انگشت اتهام جهان به دست داشتن آمریکا در ساخت ویروس کرونا

تماشا نیوز تماشا نیوز
17

وزرات دفاع روسیه که در پی شیوع ویروس کرونا در چین و گسترش سریع آن در بسیاری از کشورها از همان ابتدای امر به بررسی آزمایشگاه‌ های بیولوژیک آمریکا در گرجستان به ویژه در نزدیکی مرز‌های چین و روسیه پرداخته بود با انتشار بیانیه‌ ای اعلام کرده که پنتاگون آزمایشگاه‌ های مربوط به تسلیحات بیولوژیکی را در کشور گرجستان و در مرز با روسیه و چین ساخته که تهدیدی برای مسکو و پکن محسوب می‌شوند.


به گزارش العربی پرس آزمایشگاه‌های بیولوژیک پنتاگون در گرجستان و در نزدیکی مرز روسیه که زیر پوشش فعالیت‌ های بشردوستانه کار می‌کنند ناقض قوانین و کنوانسیون‌ های بین المللی هستند.


نگرانی‌های روسیه در مورد اقدامات آمریکا که در خاک گرجستان و با نقض قوانین بین المللی و دور زدن پیمان‌های بیولوژیک انجام می‌شوند پس از تجزیه و تحلیل داده‌ هایی که وزیر اطلاعات پیشین گرجستان در اختیار مسکو گذاشت تایید شد. 


این داده‌ ها تایید می‌کنند که بیماری همه گیری طاعون آفریقا که در 10 سال گذشته در مناطق مرزی روسیه و چین با گرجستان شیوع یافته توسط آزمایشگاه‌ های آمریکایی ارسال شده و ضرر و زیان مستقیم و غیرمستقیم 55 میلیارد دلاری به روسیه در پی داشته است.


در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: آمریکا در تلاش است با دور زدن برخی از مفاد پیمان منع استفاده از سلاح‌ های میکروبی و شیمیایی توان بیولوژیک و شیمیایی خود را در پوشش تحقیقات مسالمت آمیز تقویت کند.

تاریخ انتشار 23 / 12 / 1398
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.