طرح ماسک از خانه تا خانه در قوانین جدید کرونایی

اخبار تماشایی
منتشر شده در 16 مهر 1399

آقای حسن روحانی در جلسه هیئت دولت عصر امروز در کمیته مربوط قصد داریم دستورالعمل های سخت تری را مورد بحث قرار دهیم و بر مسئله زدن ماسک از خانه تا خانه تاکید کنیم.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه هیئت دولت تصریح کرد : مسایلی را که امروز بعد از ظهر در این کمیته مورد بحث قرار می گیرد روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب خواهیم کرد و صدا و سیما روزنامه ها, پزشکان و فرهیختگان همه باید به مردم در این باره توضیح بیشتری بدهند.


رئیس جمهور افزود:​در شرایط کنونی هیچ چاره ای جز افزایش سختگیری و محدودیت ها نداریم. ما می دانیم که تعطیل کردن برخی کسب وکارها برای یک هفته یا کمتر یا بیشتر برای مردم زحمت ایجاد می کند, اما چاره دیگری نداریم.


وی اضافه کرد : ​ما دست کم می خواهیم مساله ماسک از خانه تا خانه را به عنوان یک اصل مهم مورد تاکید قرار دهیم و مقرراتی برای آن مصوب و از هفته اینده اجرا کنیم و مرحله اول آن را از شنبه اجرا می کنیم و این کار را ابتدا در تهران بزرگ اجرا خواهیم کرد و اگر دیدیم برای جاهای دیگر و سایر استانها هم لازم است آن را اجرا خواهیم کرد.


آقای روحانی گفت: ما باید به عقل و دستورات شرع و پروتکل های بهداشتی مان عمل کنیم تا از این شرایط عبور و انشاالله عزاداری های اربعین را هم با رعایت کامل شرایط بهداشتی برپا کنیم.


رئیس جمهور افزود:​ پروتکل های بهداشتی برای ما بسیار مهم است و همه باید تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا باشند و در این زمینه هیچ استثنایی نداریم.


آقای روحانی تصریح کرد : این تاکید رهبر معظم انقلاب و قانون کشور و نیز وظیفه ملی قانونی و شرعی ماست و همه باید آن را رعایت کنند و هیچ کس نباید از این پروتکل ها تخطی کند زیرا خدا به ما عقل داده تا با آن حفظ جان کنیم.​ شرع قانون و شرایط بهداشتی جهانی نیز این را به ما حکم می کند.


وی گفت: در شرایط سختی قرار داریم که همه دنیا و حتی کشورهای اروپایی گرفتار آن هستند.


رئیس جمهور افزود:​ هرجا رشد فرهنگی باشد بر کرونا پیروز می شویم و هرجا رشد فرهنگی و اجتماعی پایین بیاید و به مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا توجه نکنیم شکست می خوریم.

دیدگاه کاربران