از تکذیب کرونای وزیر بهداشت تا پیشرفت در تولید واکسن کرونا

اخبار تماشایی
منتشر شده در 20 مهر 1399

کرونا مبتلا نشدم تست منفی شد


وزیر بهداشت با رد برخی شایعات در خصوص ابتلای وی به بیماری کرونا تاکید کرد: کرونا نگرفته ام.


 دکتر سعید نمکی در جمع خبرنگاران از پیگیری ها و ابراز محبت مردم طی 24 ساعت گذشته قدردانی کرد.


خبر خوش درباره واکسن کرونا 


دکتر نمکی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بزودی خبرهای خوشی در خصوص واکسن کرونا خواهیم داشت.


وزیر بهداشت گفت: خبرهای خوشی از واکسن کرونا دارم و به مدیر روابط بین‌‌الملل نیز اعلام کردم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده‌‌ایم.


دکتر نمکی درباره واکسن کرونا گفت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیر روابط بین‌‌الملل نیز اعلام کردم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده‌‌ایم. ان‌‌شاالله در هفته‌‌های آینده پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.


وی ادامه داد: از مردم عزیز تقاضا می‌‌کنم که مراعات کنند. ما در شرایط بسیار سختی قرار گرفتیم. ویروس دچار دگرگونی‌‌های موتاسیونی (جهش) شده است البته هنوز جهش‌‌ها طوری نیست که در بیماری‌زایی ویروس اتفاقات بزرگی افتاده باشد و فقط در سرعت انتشار ویروس تاثیر گذاشته است و البته جوان‌‌ترها را نیز بیشتر گرفتار می‌‌کند و امیدواریم ویروس به سمت جهش با بیماری‌‌زایی شدیدتر پیش نرود.


آقای نمکی درباره مشکلات دارویی در کشور تصریح کرد: توانستیم سه ماه از معوقات کارانه پرستاران و پزشکان را بپردازیم و آن‌‌چه متحمل به بخش کروناست دو تا سه برابر افزایش می‌‌دهیم و از هفته جاری نیروهای پرستاری را به سیستم اضافه می‌‌کنیم.


وی اضافه کرد: برای دارو نیز از 16 شهریور اتفاقات مثبتی در زمینه ارزی در حال رخ دادن است و امیدواریم مشکلات دارو و تجهیزات پزشکی را زودتر مرتفع کنیم.

دیدگاه کاربران