معرفی ورق استنلس استیل 304

فلز
منتشر شده در 05 آذر 1399

استنلس استیل 304 (استیل 8-18) معروفترین پرکاربردترین و پر فروش ترین رده آلیاژی در بین فولادهای زنگ نزن می باشد. استیل 304 با ساختار آستنیتی به دلیل خواص غیر مغناطیسی به استیل نگیر مشهور است. همچنین این گرید بیش از 50 درصد از فروش کل فولادهای زنگ نزن را به خود اختصاص داده است.


انواع گریدهای فولاد زنگ نزن 304 بر حسب میزان کربن شامل L 304 ( L به معنای کم کربن (Low carbon) ) 304 و H 304 ( H به معنای کربن بیشتر (high carbon) ) می باشد. در این بین استیل های L 304 و 304 بیشتر کاربرد دارند.   


میزان کربن پایین تر ته نشینی کاربید را کاهش داده که تاثیر مستقیمی روی خواص جوشکاری و مقاومت در برابر خوردگی بین دانه ای دارد. استنلس استیل 304 در سرویس دهی پیوسته تا دمای 925 درجه سانتی گراد و در سرویس دهی های متناوب تا 870 درجه سانتی گراد مقاومت به اکسیداسیون خوبی را از خود نشان می دهد. اگر چه برای حرارت دهی های پیوسته در محدوده دمایی 425 الی 860 به دلیل رسوب زایی کاربیدها که منجر به مقاومت به خوردگی بین دانه ای می شود مورد استفاده قرار نمی گیرد. استیل L 304 که کمترین میزان کربن را در بین گریدهای 304 دارد ته نشینی کاربید ها را به حداقل رسانده و جوش پذیری را بهبود می بخشد. استحکام بالا و شکل پذیری خوب از دیگر ویژگی های این آلیاژ پرکاربرد است. از جمله مهمترین کاربردهای استیل 304 می توان به بکارگیری در ساخت لوازم خانگی و آشپزخانه (قاشق و چنگال سینک ظرفشویی پنل های یخچال ظروف غذا و...) صنایع شیمیایی نفت و گاز و حرارتی (اتصالات مخازن نگهداری مایعات مبدل های حرارتی و...) ساخت تجهیزات پزشکی و... اشاره کرد.  


 شاخه های مختلف صنعت از صنایع نفت و گاز گرفته تا تولید لوازم خانگی جهت پیشبرد اهداف خود نیازمند فولادهای زنگ نزن هستند. لذا شرکت فلزات رنگین با واردات با کیفیت ترین ورق های استیل از معتبرترین برندهای تولید فولاد در دنیا و عرضه در میان صنعتگران پشتیبان و حامی واحدهای صنعتی در کشور بوده است.


شرکت فلزات رنگین:


عرضه کننده ورق استیل


وب سایت:


www.FELEZ.co


تلفن:


021-33915222

دیدگاه کاربران