تعیین جنسیت جنین کرج

دکتر مریم غلامپور | جراح و متخصص زنان و زایمان در کرج

https://dr-gholampour.com/category/childbirth/


بیش از 50 درصد زنان باردار در طول سه ماهه اول بارداری خود دچار تهوع حاملگی یا ویار می‌شوند بعضی افراد معتقدند که تهوع حاملگی


شدید نشان نشان دهنده دختر بودن جنین است.


 


طبق استدلال این افراد زنانی که جنین آن‌ها دختر است دارای سطح بالایی از هورمون‌ها هستند و در نتیجه تهوع حاملگی در آن‌ها شدیدتر است این در حالی است که زنان دارای جنین پسران تهوع کمتری دارند زیرا سطح هورمون‌ها در آن‌ها پایین‌تر است.


 


تحقیقات بسیار کمی این فرضیه را تایید کرده است و از طرفی برخی مطالعات به نتایج متضادی دست یافته‌اند به عنوان مثال یک مطالعه انجام شده در سال 1999 نشان داد زنانی که جنسیت جنین آن‌ها دختر بوده است از تهوع حاملگی شدید رنج می‌بردند.


با این حال مطالعه دیگری که در سال 2013 بر روی 2450 زن حامله انجام شد نشان داد که میزان تهوع و استفراغ در بانوان بارداری که دارای جنین پسر بودند بیشتر بوده است جنسیت جنین 79/5 درصد زنان این مطالعه که دچار تهوع حاملگی بودند غالبا پسر بود.


### ویار به غذا‌های شور


طبق یک مطالعه انجام شده در سال 2014 50 تا 90 درصد زنان باردار در ایالات متحده ویار دارند.


براساس باوری رایج زنانی که جنسیت جنین آن‌ها پسر است بیشتر به غذا‌های شور و خوش نمکی مانند چیپس سیب زمینی تمایل دارند و کسانی که جنسیت جنین آن‌ها دختر است بیشتر غذا‌های شیرین مانند بستنی و شکلات را ترجیح می‌دهند.


با این حال ویار بیشتر نشان دهنده گرایش نیاز‌های تغذیه‌ای زن باردار است محققان در مطالعه‌ای مدعی شباهت اشتها و تمایل زنان به برخی غذا‌ها در قبل از دوره قاعدگی و دوران بارداری آن‌ها شدند.

دیدگاه کاربران