دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

ای جی
منتشر شده در 08 بهمن 1398

### ·       خشک کردن میوه و سبزی با دستگاه خشک کن


استفاده از دستگاه خشک کن را می‌توان بهترین روش خشک کردن میوه در نظر گرفت خصوصا برای کسانی که عجله داشته و ظاهر طبیعی میوه‌ها برایشان اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید با استفاده از انواع دستگاه خشک کن میوه مورد نظرتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن کریستاله کنید بدون آنکه ذره‌ای از کیفیت طعم و ظاهر زیبای اولیه آن کم شود.


#### مزایای خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی


علاوه بر مواردی که در بخش قبل در خصوص دستگاه خشک کن سبزی و میوه بیان شد سایر مزایای خرید دستگاه خشک کن عبارت است از:


·        جلوگیری از فساد میوه


·        حفظ ویتامین و مواد معدنی موجود در میوه


·        از بین بردن کامل آب میان بافتی جهت جلوگیری از رشد قارچ باکتری


·        افزایش ماندگاری و کیفیت میوه خشک شده


#### دستگاه خشک کن میوه بهتر است یا فر؟


به دلیل اینکه عملکرد دستگاه خشک کن و فر تا حد زیادی به یکدیگر شباهت دارد بسیاری از افراد این سوال برایشان ایجاد می‌شود که چرا با وجود فر باید از دستگاه خشک کن استفاده کرد.


برخلاف آنچه که به نظر می‌رسد عملکرد این دو روش از اساس با یکدیگر متفاوت است. در فر همان‌طور که گفته شد درجه حرارت و مقدار زمانی که میوه در فر قرار داده می‌شود بسیار مهم است چرا که اگر کوچک‌ترین بی دقتی در این روش انجام شود به جای آنکه میوه خشک شود پخته می‌شود! و مشخص است که این اتفاق نه تنها موجب افت کیفیت میوه بلکه موجب فاسد شدن آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌گردد. از طرف دیگر در فر گرما به صورت یکنواخت در سطح میوه پخش نشده و موجب ایجاد نقاط غیر هم‌دما می‌شود.


در نهایت علاوه بر موارد گفته شده میزان مصرف برق یکی دیگر از مواردی است که در خصوص تفاوت این دو روش می‌توان بیان کرد. میزان مصرف برق در دستگاه خشک کن سبزی و میوه به دلیل آنکه طراحی کلی دستگاه با این هدف انجام شده بسیار کمتر از فر است. بنابراین در صورتی که قصد تولید انبوه و مکرر را دارید پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه خشک کن میوه صنعتی می‌باشد.


## انواع دستگاه خشک کن میوه


به طور کلی دستگاه‌های میوه خشک کن خانگی به دو شکل جریان عمودی و جریان افقی در بازار موجود هستند تفاوت اصلی دستگاه خشک کن سبزی و میوه جریان عمودی با دستگاه خشک کن و سبزی جریان افقی در نحوه ایجاد گرما جهت خشک کردن میوه‌هاست. در حالت جریان عمودی منبع گرما در کف دستگاه قرار دارد. در حالی که در دستگاه جریان افقی این منبع مشابه با فر در پشت دستگاه قرار دارد.


در حالت کلی به دلیل آنکه توزیع انرژی حرارتی در دستگاه جریان افقی بهتر انجام شده و کاربری آسان‌تری دارد قیمت دستگاه‌های جریان افقی بیشتر از دستگاه جریان عمودی می‌باشد.


خشک کن‌های صنعتی را نیز می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم کرد:


·        خشک کن تونلی


·        خشک کن انجمادی


·        خشک کن مایکروویو


·        خشک کن هوای داغ


·        خشک کن کابینتی


·        خشک کن خورشیدی


نتیجه‌گیری


در این مقاله نگاهی مختصر به انواع روش‌های خشک کردن میوه داشتیم. بر اساس مواردی که در این خصوص بیان شد خرید دستگاه خشک کن میوه از هر جهت به‌صرفه‌تر است. البته اگر هنگام خرید به نکاتی مانند میزان گنجایش توان مصرفی صدای دستگاه سرعت کاربری و ... توجه داشته باشید خصوصا افرادی که در زمینه تولید میوه خشک و فروش آن در حال فعالیت هستند باید به این موارد بیشتر دقت کنند. علاوه بر این به خاطر داشته باشید که از برخی از انواع دستگاه خشک کن میوه صنعتی می‌توانید برای خشک کردن مواد غذایی دیگر مانند ماهی و تهیه لواشک و ... نیز استفاده کنید. بنابراین قبل از هر چیز نیاز خود را تعیین کرده با کارشناسان شرکت تولید بازرگانی ای جی مشورت های لازم را به عمل آورید و سپس برای خرید اقدام نمایید.


#خشککن #خشک_کن #خشککن_میوه #خشک_کن_میوه #میوه_خشک_کن


 WWW.AG777.COM


09101864155

دیدگاه کاربران