مراحل نصب داکت اسپلیت مایسا

تهویه مطبوع مایسا
منتشر شده در 04 شهریور 1399

## مراحل نصب داکت اسپلیت


قبل از نصب داکت اسپلیت باید دستگاه را بررسی کرد و از مقدار ظرفیت دستگاه و ابعاد دستگاه اطمینان حاصل کرد


پس از آن و آماده کردن شرایط نصب مراحل نصب به صورت زیر می باشد.


  1. جانمایی هواساز یا یونیت داخلی دستگاه داکت اسپیلت در سقف کاذب : محل قرارگیری هواساز دارای اصول و شرایط خاصی است که در هنگام نصب باید رعایت شود مثلا نصب هواساز در اتاق خواب نشیمن سرویس بهداشتی و حمام غیر اصولی است و بهتر است در سقف کاذب ورودی قرار گیرد. برای جانمایی هواساز در سقف کاذب باید به وجود فضای مناسب و کافی در اطراف آن برای تعمیر و سرویس و همچنین به ابعاد دریچه بازدید توجه کرد.
  2. جانمایی کندانسور یا یونیت حارجی دستگاه : کندانسور از اجزای مهم داکت اسپلیت است و باید در محل مناسب و با رعایت اصول و قوانین تصب گردد. همچنین برای نصب چند کندانسور در کنار هم نیز باید بیشتر به این موضوع توجه کرد چرا که نصب نادرست کندانسور کاهش طول عمر کمپرسور و یا سوختن آن را موجب می شود.
  3. نصب لوله مسی بین یونیت خارجی و داخلی : نصب لوله مسی باید متناسب با نوع دستگاه و میزان ارتفاع و طول مجاز آن صورت گیرد.
  4. نصب و اجرای کانال ها : از مهمترین عواملی که باعث عملکرد نامطلوب دستگاه داکت اسپلیت می شود کانال کشی غیر اصولی است. نکته کلیدی در نظر گرفتن ابعاد مناسب کانال ها مسیر کانال کشی محل قرارگیری و ابعاد دریچه مکش و دهش و نقشه درست کانال است که عدم رعایت آن به شدت بر عملکرد دستگاه تاثیر می گذارد. مناسب ترین محل برای قرارگیری دریچه مکش 70 تا 100 سانتی متر می باشد.
  5. نصب کامل هواساز و کندانسور

ابتدا انتخاب درست نوع دستگاه و ظرفیت مناسب آن و سپس اجرا و نصب صحیح آن. تعیین نوع دستگاه و ظرفیت آن باید با مشورت با افراد متخصص نوع کاربری متراژ تعداد طبقات ساختمان و… انجام شود و نصب درست آن باید توسط افراد ماهر و حرفه ای و متناسب با مشخصات فنی داکت اسپیلت انجام گردد. برای این منظور شما می توانید با گروه مشاورین مایسا از طریق شماره تلفن 86086904-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران