بهره برداری از طرح‌های وزارت بهداشت با حضور رئیس جمهور

اخبار تماشایی
منتشر شده در 27 شهریور 1399


 آقای روحانی در مراسم بهره برداری از طرح‌های وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه نیروی انسانی فعال در حوزه درمان دارای اهمیت بسیاری است و این نیروی انسانی است که خوب درس می‌خواند می‌فهمد و مهارت پیدا می‌کند تا در روز سختی‌ها فداکاری کند افزود:​ این نیروی انسانی خودش را اماده می‌کند برای آنکه مردم سالم باشند اما رنج و زحمت بسیار می‌بیند و حتی ممکن است جانش را فدا کند.


رئیس جمهور گفت:​ به همه پرستاران پزشکان و کادر درمان درود می‌فرستیم و همچنین برای همه شهدای این دوران هفت ماهه طلب علو درجات می‌کنیم این گروه فدای سلامت ملت عزیزمان شدند.


آقای روحانی با اشاره به اینکه امروز شاهد یک تحول بزرگ در بخش درمان و بهداشت هستیم افزود:​ در کنار سخت افزار‌ها مثل تخت ​ تجهیزات ​ بیمارستان و ... ​ نرم افزار‌ها یعنی فناوری ​ دانش علم تحقیقات و شرکت‌های دانش بنیان ما به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند در یک بخش برای درمان بیماران و در بخش دیگر در زمینه تحقیقات برای داروی شفا بخش و واکسن فعالیت شبانه روزی صورت می‌گیرد.


رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز تلاش زیادی در هر دو بخش درمان و تحقیقات در سراسر کشور صورت می‌گیرد اظهار داشت: انشاالله ما به نقاط مورد نظر خواهیم رسید من در اینجا از بخش خصوصی هم تشکر می‌کنم. بخش خصوصی ما در کنار بخش دولتی ما فعال هستند و این کار بسیار ارزشمند و مهم است.


آقای روحانی در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از فعالیت جمعیت هلال احمر در کشور گفت:​ این خانه‌های هلال که امروز هزار و 400 عدد از آن‌ها افتتاح شد برای امداد و نجات و حوادث غیر مترقبه بسیار مهم است اگر خانه‌های هلال ما در سراسر کشور بتواند آموزش‌های ابتدایی و کمک‌های اولیه را به جوانان ​ دانشجویان دانش آموزان و خیران ما یاد بدهد در روز سختی و مبادا می‌بینیم قبل از آنکه امداد گر رسمی ما برسد ​همه مردم آن شهر یا روستا امدادگر هستند و وارد صحنه می‌شوند.

دیدگاه کاربران