هک و کرک پسورد اینستاگرام و نحوه مقابله با آن

پارس اینستاگرام
منتشر شده در 03 آذر 1399

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در ایران است که فعالیت در آن به یکی از روزمرگی های ما تبدیل شده است. این شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس و ویدئو بوده و متعلق به شرکت فیس بوک می باشد. تاریخچه تاسیس اینستاگرام به سال 2010 و زمانی برمی گردد که دو شخص با نام های کوین سیستورم و مایک کریگر اقدام به انتشار این شبکه اجتماعی در پلت فرم iOS کردند و مدتی پس از آن نسخه اندروید اینستاگرام را منتشر کردند.


هم اکنون با گذشت یک دهه از ایجاد اینستاگرام صدها میلیون نفر در این بستر فعالیت کرده و آن را به یکی از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی دنیا تبدیل کرده اند. طبیعی است هرکجا که اجتماعی بزرگ صورت می گیرد عده ای خراب کار با اهداف شوم وارد شده و سعی در سواستفاده از قشر ناآگاه این جامعه دارند.


همچنین در انتهای مقاله به این موضوع اشاره خواهیم کرد که در هنگام مواجه با هک اینستاگرام چه عکس العملی نشان دهیم تا از ایجاد ضررهای بیشتر جلوگیری شود. بنابراین اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید اطلاعات کامل و جامعی راجع به هک اینستاگرام و روش های جلوگیری از آن را کسب کنید تا پایان همراه ما بمانید.


آیا هک اینستاگرام ممکن است؟


هک اینستاگرام از طریق سرورهای آن تقریبا امری غیرممکن است. همان طور که در مقالات قبلی گفتیم شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و فیسبوک دارای چندین لایه امنیتی بسیار پیچیده و کدگذاری شده هستند که باعث می شود هیچ فردی بدون داشتن دسترسی قانونی از طرف مدیران این شبکه های اجتماعی نتواند به سرورهای آن ها وارد شود. در سرتاسر دنیا میلیون ها هکر وجود دارند که از سطح توانایی بسیار بالایی برخوردار هستند اما تا به حال گزارش رسمی از نفوذ این هکرها به سرورهای اینستاگرام منتشر نشده است و تمام حساب های کاربری که به آن ها نفوذ شده به دلیل سهل انگاری کاربران و سواستفاده هکرها از بی اطلاعی اهداف شان هک شده اند.


جهت مشاهده کامل این دوره به وبسایت ما مراجعه کنید:


https://parsinsta.ir/free


https://parsinsta.ir/instagram-security/

دیدگاه کاربران