محاکمه دو قاچاقچی سوئدی در دادگاه انقلاب

اخبار تماشایی
منتشر شده در 10 شهریور 1400

بنا بر کیفرخواست این دو مهره شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر در سوئد استفان کوین گیلبرت متهم به حمل 9 کیلو و 800 گرم شیره تریاک و سیمون کاسپربراون متهم به حمل 21 هزار قرص ترامادول هستند.


در ابتدای جلسه دادگاه با اعلام قاضی صلواتی متهم استفان کوین به همراه مترجم خود در جایگاه قرار گرفت و در مقام دفاع گفت: من در پوشش توریست با هدف قاچاق مواد مخدر وارد ایران شدم از سوی فردی به نام احمد زائدی در سوئد اجیر شده بودم و قرار بود در قبال انتقال 9 کیلو و 800 گرم شیره تریاک به سوئد پول دریافت کنم.


متهم استفان کوین در پاسخ به این سوال قاضی که آیا برای انتقال مواد به سوئد ماموریتی به او واگذار شده بود یا خیر؟ گفت: من در این رابطه چیزی نمی‌دانم فقط می‌دانم که احمد زائدی که سوئدی نبود به من پیشنهاد داد این محموله مواد مخدر را از ایران به سوئد ببرم.


در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان با اشاره به اظهارات متناقض متهم استفان کوین در جلسات مختلف بازپرسی و دادرسی گفت: متهم استفان کوین در جلسات بازپرسی مدعی شده بود خودم شخصا مواد مخدر را از تهران خریداری نکرده ام بلکه از طرف فردی به اسم احمد زائدی اجیر بودم کیف حامل مواد مخدر را از افرادی در تهران تحویل بگیرم و به سوئد ببرم اما این متهم در جریان جلسه امروز دادگاه مدعی است که خودش مواد را از تهران خریداری کرده است.


وکیل متهم درباره اظهارات متناقض استفان کوین مدعی شد: موکل من بیمار روانی است که مدارک پزشکی آن نیز موجود است و من نیز لایحه دفاعیه مبسوطی را در خصوص اتهام موکلم تنظیم کرده‌ام و به محضر دادگاه محترم ارائه می‌دهم قاعدتا در این زمینه باندی فعال است که موکل من اجیر شده بود.

دیدگاه کاربران