پخش خودکار بعدی

تسویه حساب مطالبات بیمه سلامت

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
208


توزیع یک‌هزار میلیارد تومان به مراکز طرف قرارداد طی این هفته


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از پرداخت 1000 میلیارد تومان برای تسویه بدهی مراکز طرف قرارداد طی هفته جاری خبر داد و گفت: به زودی 500 میلیون یورو تخصیص پیدا می‌کند.


طاهر موهبتی در نشست خبری امروز اظهار داشت: از ابتدای سال جاری پرداختی‌ها را به ارائه‌دهندگان خدمات منظم کرده‌ایم و امیدواریم زمینه‌ای پیش نیاید که این نظم به هم بخورد.


وی با اشاره به اینکه تا پایان هفته 1000 میلیارد تومان توزیع خدمت خواهیم کرد، افزود: با توزیع این اعتبار، پرداختی‌های مهرماه بخش دولتی و مرداد ماه بخش خصوصی را پرداخت خواهیم کرد.


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: بر اساس قانون 60 درصد مطالبات به صورت علی‌الحساب و برای پرداخت مابقی سه ماه فرصت داریم که البته ما تاکنون 70 درصد مطالبات مهرماه بخش دولتی و 60 درصد مرداد و شهریور بخش خصوصی را پرداخت کرده‌ایم.


موهبتی تصریح کرد: انتظار ما این است که بتوانیم این نظم را ادامه دهیم و امیدواریم در پنج ماه باقی مانده، بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم.


وی همچنین به پرداخت 500 میلیون یورو اشاره کرد و گفت: با موافقت صندوق توسعه ملی، سازمان مدیریت و بانک مرکزی، امیدواریم به زودی این مبلغ را دریافت کنیم.


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تأکید کرد: با پرداخت این اعتبار، اولویت با بدهی‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و خدماتی درمانی بخش‌های دولتی و خصوصی است که پرداخت می‌شود.


موهبتی ادامه داد: در روز چهارشنبه هفته گذشته دولت مصوبه‌ای داشت که 500 میلیون یورو را به زودی ابلاغ کند.


به گفته وی، با توجه به حساسیت دکتر نوبخت، به نظر نمی‌رسد تخصیص این اعتبار، از اعتبارات سال آینده ما کم کند و اگر کسر شود، شاهد سه ماه تأخیر خواهیم بود و ان‌شاءالله این اتفاق رخ ندهد.


موهبتی بیان کرد: به محض پرداخت 500 میلیون یورو، بدهی به ارائه‌دهندگان خدمت را آغاز خواهیم کرد.


وی در مورد نسخه‌نویسی الکترونیک اظهار داشت: تاکنون 45 مرکز در استان کرمان تحت پوشش طرح «نسخه الکترونیکی» قرار گرفته‌اند و امید است که بتوانیم این طرح را تا بهمن ماه در تمام مراکز اجرا کنیم.


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین صحبت‌هایی که با مرحوم نوربخش داشتیم، قرار بود در دو ماه آینده به استان یزد و کرمان برویم و در صورت اجرای بهتر این طرح در هر یک از استان‌ها، این طرح را اجرایی کنیم و هیچ راهی نداریم؛ مگر اینکه خدمات را الکترونیکی اجرا کنیم.

تاریخ انتشار 27 / 08 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.