کود برگ چیست؟

سبزآفرین
منتشر شده در 19 آذر 1399

کود برگ باعث میشه که برگ ها به مرور زمان تجزیه بشن. این کود رنگ قهوه ای تیره تا سیاه داره و دارای رایحه خاکی دلپذیر و بافتی شکننده هست دقیقا مثل کمپوست. کود برگ در واقع همون برگ‌های کمپوست شده هست و به جای اینکه یک دسته مواد آلی برای تولید آن مورد نیاز باشه فقط احتیاج به استفاده از برگ برای تولید اون هست. این کود یه تقویت کننده عالی و رایگان برای خاکه. ساخت این کود آسون کاربردش ساده و تاثیر به سزایی بر سلامت خاک داره.


کود برگ محصولی ارگانیک هست و تقویت کننده خاکه. این کود مخلوطی از برگ ها چوب نرم چمن زده شده و هر گونه ماده گیاهی پوسیده ست. برخلاف کمپوست معمولی که محصولی از تجزیه باکتری ها هستش این کود عمدتا از طریق تجزیه برگ ها تولید میشه. این ماده حاوی هوموسه که باعث رشد گیاه بهبود بافت خاک و افزایش ظرفیت نگهداری رطوبت در اون میشه.


این ماده به جذب سایر عناصر غذایی گیاه کمک زیادی میکنه. تهیه کمپوست کود برگ کار دشوار و زمانبری هستش. این کود رو هم میتونین از جنگل ها جمع آوری کنین و هم تو باغچه اون رو بسازین. مقدار زیادی برگ تو حیاط هر خونه ای وجود داره تا افراد بتونن این کود رو به مقدار زیاد تهیه کنن.


خوشحالیم که با سبزافرین همراه هستید


https://sabzafarin.com/

دیدگاه کاربران