چطور با تولد فرزند اقامت کانادا بگیریم؟ | Canada

شرکت مهاجرتی Go2tr
منتشر شده در 22 مرداد 1399

با تولد فرزند در خاک کانادا به فرزند تابعیت بی قید و شرط داده میشه اما آیا پدر و مادر هم می تونن پاسپورت یا اقامت کانادا بگیرن؟


.


.


.


باز هم نوبت به مهاجرت از طریق تولد رسید و سیستم خون و خاک مطرح است. در نظر داشته باشید که کانادا از دسته کشورهایی است که از سیستم حق خاک پیروی می‌کند وبرای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از این طریق را دارند بسیار مناسب است. نام دقیق‌تری که برای این روش دیده می‌شود jus soli است. طبق این قانون اگر فردی در قلمرو و یا خاک کشور دیگری متولد شود شهروند همان کشور می‌شود و می‌تواند از حقوق شهروندی استفاده نماید. کشورهای محدودی چنین شرایطی را مورد تایید قرار داده‌اند اما کانادا از دسته کشورهایی است که توانسته این رویه را به شکل دقیق و البته تخصصی پیش بگیرد. ما جدیدترین قوانین در این زمینه را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.


در نظر داشته باشید که یکی از روش‌های موجود اخذ پاسپورت از طریق گردشگری تولد است. در این روش فرد به عنوان توریست وارد خاک این کشور شده است و فرزند خود را به دنیا می‌آورد به این ترتیب می‌توانید از طریق فرزند خود پاسپورت کشور دوم را اخذ نماید.


آیا باید پدر و مادر فرد متولد کانادایی باشند؟


بنابراین نیازی به کانادایی بودن پدر و مادر نبوده و کافی است فرزند در خاک این کشور متولد شود. حال یک موضوع دیگر را با هم مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در نظر داشته باشید که فرزند کانادایی نمی‌تواند سبب شود که پدر و مادر کانادایی باشند. این روند به نوبه خود در لیست سخت‌گیری‌های جدید مهاجرت به کانادا از طریق تولد دیده می‌شود. در واقع فرزند شما برای کانادا مفید خواهد بود نه خود شما!


به این نکته دقت نمایید اگر شما در گردشگری تولد شرکت نمایید در زمان ورود به کانادا کسی از شما در خصوص بارداریتان نخواهند پرسید این در حالی است که اگر در زمان ورود متوجه شوند که شما از ویزای توریستی استفاده کرده‌اید تا فرزند خود را در این کشور به دنیا آورید قطعا با محدودیت همراه خواهید شد و سختگیری‌ها بیشتر می‌شود.


برای کسانی که قصد دارند به صورت غیر قانونی و بدون طی مراتب و به نوعی با کلک زدن به دولت کانادا این کار را انجام دهند در مورد این موضوع سخت‌گیری‌های جدیدی اعمال شده که در صورتی که فرد در دوران بارداری بیش از 6 ماهه باردار باشد اجازه پرواز نخواهد داشت به دنیا آوردن فرزند در این کشور سخت‌تر از قبل شده است.


 امروزه بسیاری از خانواده‌ها از تمام کشورهای جهان تمایل دارند فرزند خود را در کانادا به دنیا می‌آورند تا از این طریق از شرایط حقوق شهروندی برخوردار شده و فرزند آنها دارای تابعیت کانادا باشد. طبق قوانین مهاجرت کانادا بدون توجه به تابعیت پدر و مادر نوزادانی که در خاک کانادا به دنیا بیایند شهروند کانادا محسوب می‌شوند و از تمام شرایط و تسهیلات برخوردار هستند. کودکانی که در کشور کانادا متولد می‌شوند از تمام امکانات آموزشی رفاهی خدمات درمانی بیمه و غیره برخوردار هستند و آنچه را که نیاز داشته باشند به صورت مادام‌العمر در اختیار دارند. خدماتی که برای کودکان این کشور ارائه می‌شود برای نوزادانی که تابعیت کانادا را نیز به دست می‌آورند یکسان در نظر گرفته شده است. قوانین مهاجرتی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد فرزند بسیار ساده است. برای این کار کافی است مدارک لازم را در اختیار داشته باشید به راحتی می‌توانید به کشور کانادا سفر کنید و فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید.


توجه داشته باشید که تولد فرزند در بیمارستان‌های کانادا هزینه‌هایی دارد که کم هم نیستند و برای اقدام از این طریق بهتر است ثابت کنید که اقوامی در کانادا دارید که برای نگهداری از شما به آن‌ها نیاز دارید.


برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در این موردبه لینک های زیر مراجعه فرمایید


https://go2tr.com/canada/immigration


https://go2tr.com/visa/canada


.


.


.


کشور کانادا در یک نگاه


https://youtu.be/zJpllggjkNc


هر آنچه در رابطه با کشور کانادا نمی دانید


https://youtu.be/OKdhj5__sTY


چالش های زندگی در کشور کانادا


https://youtu.be/R8jOWSk0nXw


آسان ترین راه های مهاجرت به کشور کانادا


https://youtu.be/9U6E7Jq1M70


شرایط تحصیل و زندگی در کشور کانادا


https://youtu.be/54wxyyguiso


سفر به سرزمین بی نظیر کانادا


https://youtu.be/TesnFqvi1LI


تحصیل رشته پزشکی در کشور کانادا


https://youtu.be/8RnJnNidReo


تحصیل رشته دندان پزشکی درکشور کانادا


https://youtu.be/xmNdFl-OXQ4


شرایط پذیرش و تحصیل دردانشگاه مونترال کانادا


https://youtu.be/kzOsgolELpg


چطور با تولد فرزند اقامت کانادا بگیریم؟


https://youtu.be/eFl7xADpnYk

دیدگاه کاربران