پمپ آب و ساخت پمپ آب

www.italservice.ir
منتشر شده در 12 مرداد 1399

# پمپ آب چیست؟


پمپاژ آب یک تکنیک اساسی و کاربردی است بسیار عملی تر از اینکه آن را با دست شخص خود بلند کنید یا آن را در یک سطل دستی نگه دارید. این امر صحیح است که آیا آب از یک منبع تازه گرفته شده است به یک مکان مورد نیاز منتقل شده است تصفیه شده یا از آن برای آبیاری شستشو یا تصفیه فاضلاب یا برای تخلیه آب از یک مکان نامطلوب استفاده می شود. صرف نظر از نتیجه انرژی مورد نیاز برای پمپاژ آب یک جز بسیار خواستار مصرف آب است. تمام فرایندهای دیگر یا از پایین آمدن آب از ارتفاع بالاتر یا برخی از سیستم های لوله کشی تحت فشار وابسته یا سود دارند.


چگونه مردم به فکر پمپ آب افتادن


مفهوم باستانی قنات از مزیت ساده و فصیح حفظ ارتفاع آب برای هرچه بیشتر و مسافت طولانی استفاده می کرد. بنابراین با حرکت آب در مسافت های زیاد با صرف بخش های کمی از این انرژی که در یک درجه بندی جزئی قرار دارد بخش بزرگی از انرژی بالقوه خود را حفظ می کند. یک سیستم قنات مفید در نهایت به منبع آب شیرین موجود در ارتفاعی بالاتر از محلی که آب در آن قابل استفاده است بستگی دارد. جاذبه همه کارها را انجام می دهد. در سایر موارد پمپ ها ضروری هستند.


در شرایط روزمره آب موجود غالبا آلوده ناسالم یا حتی به طور طبیعی سمی است به طوری که لازم است آب قابل شرب را از سطوح پایین تر به سطوح بالاتر جایی که می تواند مفید باشد پمپاژ کند. یک منبع آب شیرین در یک رودخانه رودخانه حوضچه یا دریاچه پایین تر غالبا برای آبیاری دام پخت و پز تمیز کردن و یا مصارف دیگر انسانها که کاملا طبیعی به آب شیرین احتیاج دارند به سطح بالاتر پمپ می شود. این امر اکثرا آب شیرین را تصفیه می کند و تصفیه آبهای آلوده عمدتا آلوده به پمپاژ بی پایان است.


پمپ کویل

دیدگاه کاربران