طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی با اینتن

دیجیتال مارکتینگ اینتن
منتشر شده در 06 خرداد 1399

طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی با جدیدترین فناوری‌ها : اگر تاکنون کسب و کار خود را به اینترنت منتقل نکرده‌اید شانس شما برای پیشرفت در آینده روز به روز در حال کاهش است. فروشگاه‌های اینترنتی و خرید آنلاین طی سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته است. بزرگ‌ترین کسب و کارهای ایران و جهان هم‌اکنون بر بستر اینترنت فعالیت می‌کنند. پس بی‌شک طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی امروزه از اهمیتی بسیار بالا برای تاجران و کارآفرینان برخوردار شده است. در این مطلب به مهم‌ترین سوالات و چالش‌های این کار خواهیم پرداخت.


طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی


چگونه کسب و کار خود را به اینترنت منتقل کنید؟


اولین پاسخ طراحی سایت فروشگاهی است. یک سایت فروشگاهی موفق دارای امکاناتی است که بتواند محصولات و خدمات شما را به صورت آنلاین و به بهترین شکل به مشتریان عرضه کند.


### مهم‌ترین ویژگی‌های یک سایت فروشگاهی موارد زیر است:


• صفحه محصول: شامل تصویر عنوان قیمت توضیحات مشخصات و… است


• صفحه دسته‌بندی محصول: محلی برای نمایش محصولاتی از یک دسته خاص در کنار هم است. چیزی مشابه قفسه‌های فروشگاه واقعی که مثلا مواد بهداشتی در کنار هم قرار می‌گیرد.


• صفحه اصلی فروشگاه: محلی که مشتریان در یک نگاه کلی گلچینی از بهترین محصولات تخفیف‌ها برندها و سایر بخش‌های اصلی سایت شما را ببینند.


• بخش مقالات: این بخش برای درج محتوا و مقالات مفید برای مراجعه‌کنندگان است. انواع راهنمای خرید اینترنتی توضیحات کامل درباره محصولات و نحوه استفاده آن‌ها کاربرد محصولات و در برخی موارد مطالب سرگرم‌کننده در این بخش قرار دارد.


هم‌چنین بخش‌های جانبی سایت فروشگاهی شامل اطلاعات تماس نمادهای اعتمادساز صفحه ویژه تخفیف‌ها و بسیاری امکانات جانبی دیگر نیز می‌شود که بسته به نیازهای کسب‌و‌کار شما متفاوت است.


## چه نیازی به اپلیکیشن فروشگاهی است؟


اپلیکیشن فروشگاهی مکمل یک وب‌سایت است. بسیاری از افراد (مخصوصا افراد میان‌سال) شاید نتوانند با سایت ارتباط برقرار کنند. اما رشد نرم‌افزارهای موبایلی نظیر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها این افراد را با مفهوم اپلیکیشن به خوبی آشنا کرده است.


اپلیکیشن فروشگاهی نسخه‌ای بهینه از وب‌سایت شماست. امروزه برخی تکنولوژی‌ها حتی اجازه طراحی یک‌پارچه اپلیکیشن و وب‌سایت را می‌دهد. به گونه‌ای که سایت فروشگاهی شما قابلیت تبدیل به اپ را نیز دارد. به این تکنولوژی وب اپ گفته می‌شود. کاربران با نصب اپلیکیشن به سادگی آن را از صفحه اصلی برنامه‌ها باز کرده و وارد مراحل خرید می‌شوند.


## برای شروع کار طراحی سایت چه چیزی نیاز است؟


هر کسب و کار اینترنتی در ابتدا به یک نام احتیاج دارد. اگر پیش از شما نامی داشته اید کار راحت است. اگر می‌خواهید کار خود را از شروع بر بستر اینترنت آغاز کنید باید یک نام تجاری (برند) برای خود انتخاب کنید.


برند شما تعیین کننده‌ی آدرس سایت (دامنه سایت) شما است. دامنه سایت معرف شما به کاربران و عبارتی است که برای رسیدن به شما آن را یاد می‌گیرند.


سایت و اپلیکیشن فروشگاهی


در چنین روش‌هایی افرادی با کم‌ترین سابقه و تخصص با سرهم‌کردن برخی قالب‌‎های آماده یک سیستم ضعیف اما با ظاهری گول‌زننده به شما تحویل می‌دهند. پس از مدتی نیز شما اگر قصد اضافه کردن امکانات خاص و تغییرات اساسی داشته باشید قطعا هیچ پاسخی دریافت نخواهید کرد. لذا اهمیت طراحی اختصاصی سایت منطبق بر نیازهای خود را جدی بگیرید.


## اتمام طراحی سایت باعث آغاز فروش می‌شود؟


پاسخ خیر است. طراحی سایت در دنیای واقعی مشابه خرید و دکور‌کردن مغازه است. آیا با مغازه خالی می‌توانید جنسی بفروشید قطعا نمی‌توانید.

دیدگاه کاربران