حضور 11 واسطه در حمل و نقل کامیونی

اخبار تماشایی
منتشر شده در 11 مرداد 1397

سورنا ستاری امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران بعد از نشست نخبگان متخصص بازگشته به کشور، افزود: با این حال، مشکلات بسیاری هنوز باقی است.


ستاری اظهار داشت: بیش از این که راجع به آمار صحبت کنیم باید راجع به محیط صحبت کنیم که نخبگان در کشور بمانند.‌ مهم این است که به کشور برگردند یا حتی اگر برنگردند ارتباط موثر با نهادهای مرتبط داشته باشند.


امسال هم به صورت کاملا جدی این موضوع را دنبال می‌کنیم؛ در حقیقت باید روی سیاست های تشویقی بازگشت کار کنیم که در نتیجه آن بیش از 1000 نفر برگشته اند.


وی در مورد تاثیر تحولات اقتصادی بر فضای استارتاپی نیز توضیح داد: در حوزه استارتاپی بحث دلار مطرح نیست، شرکت ها بیشتر در حوزه خدمات شهرهای بزرگ کار می کنند و مشکلات آنها تفکرات سنتی و ساختارهای غلط گذشته است؛ ولی قطعا این تحولات برای استارتاپ های فناوری دشواری هایی ایجاد می کند و معاونت علمی برای حمایت از این شرکت ها برنامه دارد.


وی تاکید کرد: در زیست بوم نوآوری ابتدا دانش اهمیت دارد و آیتم های بعدی مانند بازار هستند.


عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: استارتاپ ها به مشکلات بزرگ تر در داخل کشور عادت کرده اند و در مجموع تحریم های داخلی بدتر از تحریم های خارجی است و باید بیشتر آنها را حل کنیم.


این نشست یک روزه با حضور کارشناسان و شماری از دانشجویان و افراد تحصیلکرده خارج از کشور در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

دیدگاه کاربران