پخش خودکار بعدی

زمان برگزاری جشن عاطفه ها اعلام شد

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
225

دکتر ابوالقاسم رستگار در نشست خبری جشن عاطفه ها گفت: برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای برگزاری این جشن را از سه ماه پیش آغاز کردیم و در این مسیر کمک صنوف و موسسات و آموزشگاه ها و صدا و سیما را در کنار خود داشته ایم.


وی به سه روش دریافت کمک های مردمی اشاره کرد و گفت : این کمک ها بصورت نقدی، کالا یا کمک مستقیم هستند که در روش کمک مستقیم خیر تمایل دارد کمک را شخصا به نیازمند برساند. ما هم نیازمند را معرفی می کنیم تا خیر کالا را تحویل دهد.


رستگار در خصوص انتخاب روزهای پنجشنبه و جمعه 23 و 24 شهریور بعنوان روز نمادین و اصلی جشن عاطفه ها گفت: لازم بود یک هفته برای توزیع کمک به نیازمندان فرصت داشته باشیم. به همین دلیل در شهر تهران 8 پایگاه اصلی را مشخص کردیم که مکان این پایگاه ها بعدا اعلام خواهد شد. برای شهرهایی که بین 500 هزار تا 2 میلیون جمعیت دارند هم 4 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی مشخص شده، شهرهای بین 200 تا 500 هزار هم دو پایگاه خواهند داشت. بقیه شهرها هم به انتخاب خودشان تعداد پایگاه هایشان را مشخص خواهند کرد.


مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: انتخاب تاریخ چهارشنبه 19 مهرماه هم برای این است که عاشورا و تاسوعا بگذرد و مدارس هم کار خودشان را شروع کنند به همین دلیل با هماهنگی سازمان دانش آموزی ، این تاریخ انتخاب شد تا دانش آموزان هم با مشارکت در این جشن با فرهنگ انفاق آشنا شوند.


رستگار گفت: در حال حاضر 312 هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد هستند . یک میلیون حامی با کمیته امداد مشارکت دارند، 330 هزار نفر با پیامک اعلام آمادگی کردند که از این تعداد 190 هزار نفر اولین کمک های خود را واریز کردند.


وی اشاره کرد: در حال حاضر 70 هزار کودک زیر 6 ساله فاقد حمایت داریم که قرار است در طرحی به نام هم سفره حمایت کاملی از آنها صورت گیرد.


مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین ادامه داد:​سرانه اکرام یتیم در ایران بطور میانگین 140 هزار تومان است ، هدف اصلی ما البته تخصصی کردن کمک هاست مثل تامین مسکن و وام برای 14 هزار خانواده یتیم فاقد مسکن که اطلاعاتشان جمع آوری شده است.

تاریخ انتشار 14 / 06 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.