اعتراف آمریکا به حمله پهپادی و قتل عام خانواده افغانستانی

اخبار تماشایی
منتشر شده در 27 شهریور 1400

ژنرال کنت مکنزی رئیس فرماندهی کل ارتش آمریکا روز جمعه گفت این حمله بر اساس این باور جدی بود که تهدید فوری را که متوجه نیرو‌های ما و افراد در حال تخلیه از فرودگاه بود دفع کرد ولی این حمله یک اشتباه بود و من صادقانه عذرخواهی می‌کنم.


آمریکا ابتدا اعلام کرده بود در این حمله بمبگذاران انتحاری داعش که قصد حمله به فرودگاه بین المللی کابل را داشتند هدف قرار گرفته اند.


ایلهان عمر در پاسخ نوشت: ابراز تاسف کافی نیست. در دو دهه گذشته هزاران نفر در حملات مخفیانه و غیر قابل توجیه با استفاده از پهپاد کشته شده اند. ما باید هرکسی را که دراین امر دخالت داشته است مواخذه کنیم و به دنبال تحقیقات کامل از این ماجرا و کل برنامه پهپادی باشیم.


نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در توئیت دیگری نوشت: ما پذیرش این جنایت‌ها را باید به خانواده‌های قربانیان واگذار کنیم و ضمن جبران غرامت وارد شده اجازه انجام بازرسی‌های جنایی بین المللی را در این زمینه بدهیم.


مک انانی که در دولت ترامپ سخنگوی کاخ سفید بود نوشت: پس حمله پهپادی آمریکا باعث کشته شدن داعشی‌ها نشد بلکه ده غیرنظامی بیگناه از جمله هفت کودک را کشت. غیرقابل باور است. دولت بایدن در شرایطی نابسامان و فاجعه بار قرار دارد و مایه شرمساری در عرصه جهان به شمار می‌رود.

دیدگاه کاربران