پیاده روی در روز جهانی دیابت

اخبار تماشایی
منتشر شده در 25 آبان 1397

همایش بزرگ پیاده روی به مناسب روز جهانی دیابت و با حضور عموم شهروندان و افراد مبتلا به این بیماری در مجموعه ورزشی- تفریحی توچال برگزار شد.


این پیاده روی با هدف آگاهی بخشی و هشدار خطرات بیماری دیابت به شهروندان برگزار شد.


مدیر عامل انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک در این باره گفت: این همایش در آخرین روز هفته دیابت و با هدف آگاهی بخشی و به نوعی هشدار به شهروندان برای آگاهی، مقابله و پیشگیری از بیماری بسیار شایع و خطرناک دیابت برگزار شد.


هرمز کیخان زاده با بیان اینکه حدود پنج ونیم میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری دیابت هستند، افزود: نیمی از این افراد از ابتلای خود به دیابت نوع 2 مطلع نیستند که باید با تست قند خون، پیگیر این موضوع باشند.


وی شمار افراد شرکت کننده در همایش پیاده روی امروز را حدود 500 نفر اعلام کرد و گفت: در این همایش افراد علاوه بر پیاده روی و ورزش صبحگاهی، ضمن آغاز روز آدینه خود با ورزش و شادابی و نشاط، اطلاعاتی نیز درباره بیماری دیابت و پیشگیری از آن کسب می‌کنند.


کیخان زاده افزود: با در نظر گرفتن اینکه ورزش‌های هوازی قند خون را تنظیم می‌کند و باعث کاهش چشمگیر و کنترل دیابت می‌شود، به شهروندان توصیه می‌کنم با فعالیت‌های بدنی و تمرین روزانه که سبب افزایش ضربان قلب می‌شود، مانند پیاده روی هم قند خون خود را کنترل کنند و هم از دیگر مزایای جسمی و روحی پرداختن به ورزش بهره‌مند شوند.


وی گفت: 80 درصد کسانی که مبتلا به دیابت نوع 2 می‌شوند، می‌توانستند با پیشگیری، به این بیماری مبتلا نشوند.


کیخان زاده، ورزش و تغذیه سالم را یکی از راه‌های مقابله با دیابت در خانواده‌ها خواند و افزود: امروز به مناسبت هفته دیابت، بهانه‌ای بود که افراد مبتلا و غیرمبتلا، برای پیشگیری، دور هم جمع شوند و ورزش کنند.


مدیرعامل انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک گفت: مردم نباید ورزش را سخت بگیرند و در هر شرایطی و در هر مکان که توانستند برای سلامت خود و پیشگیری از دیابت، ورزش را در دستور کار داشته باشند.


وی روی آوردن مردم به خوراکی‌ها و تغذیه سالم را از دیگر راه‌های پیشگیری از دیابت بیان کرد و افزود: مردم باید با خوراکی‌های سالم بیشتر دوست باشند.


در این همایش پیاده روی، تعدادی از افراد مبتلا به دیابت نیز حضور داشتند که برخی از آنان 20 سال و بعضی 10 سال دارند که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند که همه ان‌ها ورزش مداوم و روزانه و پیاده روی را در کنترل دیابت مفید دانستند.

دیدگاه کاربران
<