چربی گیر صنعتی

چربی گیر صنعتی
منتشر شده در 15 آبان 1397

## چربی گیر DAF | چربی گیر صنعتی شرکت مهاب


شناورسازی به کمک هوای فشرده (Dissolved Air Floatation) یکی از پروسه های مهم تصفیه آب، پساب و فاضلاب های صنعتی می باشد که باعث زلال شدن پساب و فاضلاب به علت حذف انواع آلاینده های معلق نظیر روغن، گریس، چربی و ذرات کلوئیدی می شود. عملیات حذف آلاینده ها و ذرات کلوئیدی در این روش براساس تزریق هوای فشرده به پساب می باشد. دراثر این عمل، حباب های ریز آزاد شده به ذرات کلوئیدی معلق در فاضلاب چسبیده و باعث شناورشدن ذرات به سطح می گردند که در آنجا توسط اسکیمر جمع آوری و به یک مخزن نگهداری لجن انتقال می یابد.


## چربی گیر صنعتی | Industrial grease trap


به منظور افزایش راندمان شناورسازی ذرات کلوئیدی در چربی گیر DAF، معمولاً به پساب ورودی مواد پلیمری جهت عملیات انعقاد و بی بار کردن ذرات اضافه می گردد. بدین منظور از لوله های مارپیچی استفاده می گردد که از یک طرف مواد منعقد کننده در بخش های مختلف تزریق می شود و از طرف دیگر مخلوط هوا با مایع تحت فشار جهت اختلاط بهتر به داخل این لوله ها تزریق می گردد.


در سیستم چربی گیر DAF مقداری از آب تمیز و شفاف شده به لوله های لخته ساز(flocculator) و بخشی از آن نیز مستقیما به واحد شناورسازی انتقال داده می شود. اضافه آب تصفیه شده نیز از سیستم چربی گیر DAF خارج می گردد. زلال بودن آب خروجی از واحد چربی گیر DAF یکی از معیارهای کارکرد مناسب این سیستم می باشد.


## چربیگیر صنعتی | Industrial grease trap


در بعضی موارد به جای لوله های لخته ساز، تانک های انعقاد و لخته سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت مواد منعقد کننده در یک فاصله زمانی حدود 5 دقیقه با پساب در تانک انعقاد مخلوط شده و سپس به داخل چربی گیرDAF تزریق می گردد. این فرایند هنگامی که پساب ورودی خنثی نباشد، به علت اینکه زمان کافی جهت خنثی سازی وجود دارد و به راحتی توسط کاربر قابل کنترل می باشد، نسبت به لخته سازهای لوله ای برتری دارد.


چربی گیر صنعتی مجهز به چه ابزار هایی میباشد ؟ در چه مواقعی از چربی گیر صنعتی بایستی استفاده نمود ؟


## خصوصیات چربی گیر صنعتی | Specification of grease trap


·        قابلیت حذف 99درصد چربی های امولسیونی و آزاد و ذرات معلق


·        قابلیت حذف بیش از 75 درصد بار آلودگی شیمیایی (COD) پساب


·        شفاف شدن پساب خروجی دراثر حذف ذرات کلوئیدی


·        سهولت حمل و نقل و نصب به علت ساخت چربی گیرDAF  به صورت پکیج های یکپارچه


·        قابلیت تولید لجن نسبتاً جامد و کم آب


·        قابلیت حذف دترجنت ها ( شوینده ها ) از پساب

اجازه درج دیدگاه برای این ویدیو وجود ندارد.
<