رئیسی: حوزه‌های علمیه برای پاسخگویی به شبهات مجهزتر شوند

اخبار تماشایی
منتشر شده در 19 شهریور 1399

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه تهران اظهار کرد: انسان سالک اگر شناخت در حوزه‌های خداشناسی دین شناسی هستی شناسی و آسیب شناسی را پیشه کرد یک انسان عالم و دانشمند است.


وی با اشاره به سخنان ائمه اطهار (ع) مبنی بر العلم علمان: علم مطبوع و علم مسموع گفت: فقیه به کسی گفته می‎شود که فقه در جان او نشسته باشد و سرشت او با فقه در هم آمیخته شود.


رییس قوه قضاییه ادامه داد: یادگرفتن فرمول و برخورداری از یک حافظه قوی و استعداد سرشار برای محفوظات و یادگیری فرمول‌ها انسان را در جایگاه فقاهت قرار نمی‌دهد بلکه فقیه کسی است که فقه در سرشت او جای گرفته و تمام رفتار او جلوه فقه باشد.


رییسی تصریح کرد: دلیل اینکه فقها جایگاه وارثان انبیا در زعامت امور دین و دنیای مردم را دارند آن است که فقه و آموزه‌های دینی در تمام وجود آن‌ها جای گرفته است.


نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه امروز بر این باوریم که همه زوایای زندگی انسان معاصر می‌تواند بهره‌مند از فقه باشد بیان داشت: پرچمی که امام بزرگوار برافراشت و امروز هم دست جانشین به حق ایشان رهبری معظم انقلاب اسلامی است این است که ما مدعی آن هستیم که در این عالم مدنیتی به نام دین می‌خواهد شکل گیرد و این تمدن می‌تواند پاسخگوی نیازهای بشر باشد و مجموعه‌ای است که می‌تواند همه نیازها را پاسخ دهد.

دیدگاه کاربران