پخش خودکار بعدی

برگزاری نخستین نمایشگاه ICT افغانستان با مشارکت ایران

ICT افغانستان ICT افغانستان


نخستین نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان با هدف ایجاد همکاری‌های مشترک میان شرکت‌های ایرانی و افغانستانی با مشارکت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.


بر اساس این گزارش زیرساخت‌های ارتباطی در افغانستان در سال‌های اخیر توسعه قابل توجهی داشته و اکنون 23٫7 میلیون نفر از جمعیت 36 میلیونی این کشور موبایل داشته و کاربران اینترنت نیز نزدیک به 10 میلیون نفر است. این در حالی است که افزایش دسترسی به اینترنت یکی از برنامه‌های محوری دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افغانستان است. شبکه فیبر نوری در 25 استان این کشور مستقر شده و تا دو سال دیگر قرار است در 9 استان باقی‌مانده نیز گسترش یابد. همچنین دولت افغانستان برنامه‌های وسیعی برای توسعه دولت همراه و دولت الکترونیکی دارد.


از سوی دیگر زبان و فرهنگ مشترک وجود قوانین سرمایه‌گذاری مناسب و دسترسی مناسب ایرانی‌ها به بازار افغانستان از ویژگی‌های مهمی است که می‌تواند حضور در بازار این کشور را برای شرکت‌های ICT ایرانی جذاب کند.


وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بسته‌های حمایتی برای حضور شرکت‌های ایرانی در این رویداد در نظر گرفته‌اند. برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانید به سایت رسمی این رویداد به نشانی www.arianaict.com مراجعه کنید.

تاریخ انتشار 12 / 03 / 1398
دسته‌بندی تکنولوژی
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.