پخش خودکار بعدی

طرح های انقلابی اساتید بسیج برای همکاری با دولت

اخبار تماشایی اخبار تماشایی
225

سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید که با عنوان «بسیج اساتید و آغاز دوره تمدنی انقلاب اسلامی» در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه باید از اقیانوس بزرگی از داشته‌های داخلی و امکاناتی که در اختیار ماست استفاده کنیم افزود: باید به داشته‌های داخلی مان نگاه کنیم.


وی گفت: انقلاب اسلامی دوره‌های گذشته را با پیشرفت‌های شگرفی پشت سر گذاشته و اکنون وارد مرحله تحقق نوین اسلامی شده است، جنس انقلاب برای آزادگان جهان هم جنس پیشرفت بود و هم ترساننده بود برای کسانی که با فلسفه انقلاب اسلامی رابطه خوبی ندارند.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه بزودی دستاورد‌های انقلاب اسلامی در مجلدی به چاپ می‌رسد، افزود: این دستاورد‌ها را باید قدر دانست و فقط به یاس‌ها نپرداخت بلکه باید با زبان امید با مردم صحبت کنیم؛ داشته‌های ما کم نیست.


سردار غیب پرور درباره پیشرفت‌های انقلاب در حوزه علمی گفت: اکنون حدود 5 هزار دانشجو داریم، قبل از انقلاب نرخ باسوادی در کشور 42 درصد بود، اما اکنون 90 درصد مردم ما باسواد هستند.


وی با بیان اینکه 18 دانشگاه کشورمان جزو دانشگاه‌های برتر دنیا هستند، افزود: 2 درصد تولید علم در ایران اتفاق می‌افتد، 200 دانشمند ایرانی جزو برترین دانشمندان جهان هستند، ما جزو سه کشور پیشرو در پیوند استخوان هستیم. مرگ و میر کودکان زیر پنج سال به 15 و نیم درهر هزار رسیده در حالی که قبلا از انقلاب با این آمار‌ها فاصله بسیاری داشتیم.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج مربوط به یک قشر خاص نیست، هر کسی دل در گروی این آب و خاک دارد لاجرم بسیجی است، بسیج هم کمی و هم کیفی، کلید طلایی حل مشکلات کشور و انقلاب است و این در مقام ادعا نیست؛ بسیج در عرصه‌های مختلف از پیش آمادگی خود را به اثبات رسانده است.


سردار سرتیپ غیب پرور افزود: در بخش صنعت به فضل خدا کار را آغاز کرده ایم، بسیج برای برون رفت از مشکلات کشاورزی هم پیشنهاد‌های عملیاتی بسیاری دارد که در طی 4 سال با نقشه‌های عملیاتی خود می‌توانیم 40 هزار روستای کشور را در بخش کشاورزی به تحول شگرفی برسانیم.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر ما در فضای سالم جهادی انقلابی حرکت کنیم جنگنده کوثر را می‌سازیم، آمار‌های رشد و توسعه ایران را که ما از خودمان ننوشته ایم، این آمار را سازمان‌های مربوطه داخلی و بین المللی می‌دهند.


وی افزود: شرط پیروزی در جنگ اقتصادی، اول شناخت میدانی که در آن قرار داریم و جغرافیای قرار گرفتن در میدان و شناخت زمین جنگ است، دوم شناخت نیرو‌ها و توانمندی‌های خودی است پس باید آن‌ها را شناسایی کنیم چرا که دارایی‌های ما کم نیستند.


سردار غیب پرور گفت: شهدا پشتوانه معنوی ما و حضور فعال مردم در عرصه انقلاب اسلامی داشته‌های علمی و ثروت‌های مادی و طبیعی ایران است، دین اسلام، ما را جزو برترین‌های جهان قرار داده است.

تاریخ انتشار 14 / 06 / 1397
دسته‌بندی خبری
نظرات کاربران
نظری برای نمایش وجود ندارد.