نشت گاز منجر به انفجار منزل مسکونی در محله جوانمرد قصاب شد

اخبار تماشایی
منتشر شده در 15 فروردین 1400

جلال ملکی عصر امروز با اشاره به انفجار ساختمان در محدوده محله جوانمرد قصاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساعت 15: 30 امروز انفجار شدیدی در محله جوانمرد قصاب شهرری خیابان اختری به وقوع پیوست و در پی تماس شهروندان به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد.


وی افزود: سه ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل به محل اعزام شدند و بر اساس گزارش آتش‌نشانان ساختمان سه‌طبقه‌ مسکونی قدیمی به وسعت حدود 80 مترمربع دچار انفجار شدیدی شده و تقریبا نیمی از ساختمان تخریب‌شده است.


سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: شدت انفجار منجر به تخریب نیمی از ساختمان و چندین منزل مجاور شده و شیشه‌ها درب و پنجره‌ها دچار آسیب شده و به دلیل شدت حادثه بخشی از آجرها و شیشه‌ها به سمت خیابان پرتاب‌شده بود.


ملکی ادامه داد: آقایی حدودا 40 ساله در منزل حضورداشته که دچار سوختگی شده بود و خوشبختانه این حادثه منجر به شعله‌وری و آتش‌سوزی نشده بود و تنها یک انفجار شدید بود که در لحظات اولیه فرد مصدوم خارج و تحویل اورژانس می‌شود.


وی با بیان اینکه 5 نفر دیگر در ساختمان‌های مجاور دچار مصدومیت شده بودند تاکید کرد: درمجموع 6 نفر شامل 2 خانم و 4 آقا دچار مصدومیت شدند و بخشی از ساختمان تخریب‌شده که آتش‌نشانان در حال حاضر مشغول جستجو و آواربرداری هستند.


سخنگوی آتش‌نشانی تهران در پایان خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌های اولیه انفجار گاز به دلیل نشت گاز رخ‌داده است و بررسی‌های تکمیلی در حال انجام است.

دیدگاه کاربران